ČD Cargo dostane podnikatelský plán, počítá s návratem do zisku

Dozorčí rada nákladního železničního dopravce ČD Cargo má dnes na programu zásadní bod: dlouho očekávaný podnikatelský plán na letošní rok. Podle zdrojů deníku E15 přitom plán počítá s návratem do provozního zisku. Ten by měl činit zhruba dva miliony korun, což spíše odpovídá termínu černá nula.

 ČD Cargo
24.1.2014 6:30   |  

Celkový hospodářský výsledek bez mimořádných položek z prodeje majetku a dalších operací by měl být vyrovnaný v roce 2017. Plán přitom počítá se zachováním jednotlivých vozových zásilek, které podnik dlouhodobě přepravuje se ztrátou. Podmínkou je snížení ceny za použití kolejí právě pro tento druh dopravy.

ČD Cargo se předloni dostalo do ztráty dvou miliard korun, provozní výsledek byl minus 1,4 miliardy. Za loňský rok podnik sice očekává zhruba půlmiliardový zisk, zásluhu na tom má ale právě prodej dlouhodobého majetku včetně lokomotiv. Provozní ztráta podniku zatím nebyla upřesněna. Nákladní dcera Českých drah zaměstnává zhruba 9500 lidí, ani letos se přitom nevyhne propouštění.


Čtěte také:

ČD Cargo zmrazilo výplaty. Odboráři přistoupili na kompromis

Dráhy přesvědčují věřitele ČD Cargo, počkejte nám se splacením dluhopisů

Stát pomůže nákladnímu dopravci ČD Cargo: užívání kolejí zlevní

Autor: sin

Komentáře

Čtěte také

Erdogan ničí turecké soudnictví a právní stát, varují nejvyšší soudy v EU

Erdogan ničí turecké soudnictví a právní stát, varují nejvyšší soudy v EU aktualizováno

Předsedové nejvyšších soudů členských států EU vyzvali ve společném prohlášení tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana, aby upustil od nezákonných postupů vůči svým domnělým… více

Mobilní web