ČD Cargo hledá výkonného ředitele

Personální zemětřesení ve společnosti ČD Cargo se završilo. Včera svou rezignaci s platností k 8. říjnu oznámil šéf představenstva Gustav Slamečka, který firmu řídil od loňského června. Vedení mateřských Českých drah současně z představenstva carga odvolalo Richarda Valloviče, jenž řídil obchod. Provozní ředitel Jiří Špička rezignoval už v srpnu.

ČD Cargo
3.10.2012 6:33   |  

Velké vítězství může naopak slavit generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, který po Slamečkově odchodu dlouho volal. Včera se Žaluda stal členem představenstva ČD Cargo a míří do předsednického křesla. „Ano, budu předsedou představenstva, společnost bude mít zároveň výkonného ředitele,“ řekl deníku E15 Žaluda.

Firma se tak vrátí k manažerskému modelu z dob svého vzniku před čtyřmi lety, kdy měla představenstvo i výkonný management. Na výkonného šéfa společnosti chce nové Žaludovo představenstvo vypsat výběrové řízení. Na straně vítězů se ocitl i v březnu odvolaný finanční ředitel Petr May, od konce září je rovněž členem představenstva.


Čtěte také:

Slamečka rezignoval na post šéfa ČD Cargo, zastoupí ho Žaluda

ČD Cargo chce propustit 280 lidí. Podle odborů jde o první vlnu

ČD Cargo loni snížilo ztrátu na 60 milionů korun


Slamečka odstupuje po dlouhodobém tlaku ČD, k nimž se posléze přidaly odbory a ministerstvo dopravy. Důvodem je hospodaření. ČD Cargo

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web