ČD Cargo hledá výkonného ředitele

Personální zemětřesení ve společnosti ČD Cargo se završilo. Včera svou rezignaci s platností k 8. říjnu oznámil šéf představenstva Gustav Slamečka, který firmu řídil od loňského června. Vedení mateřských Českých drah současně z představenstva carga odvolalo Richarda Valloviče, jenž řídil obchod. Provozní ředitel Jiří Špička rezignoval už v srpnu.

ČD Cargo
3.10.2012 6:33   |  

Velké vítězství může naopak slavit generální ředitel Českých drah Petr Žaluda, který po Slamečkově odchodu dlouho volal. Včera se Žaluda stal členem představenstva ČD Cargo a míří do předsednického křesla. „Ano, budu předsedou představenstva, společnost bude mít zároveň výkonného ředitele,“ řekl deníku E15 Žaluda.

Firma se tak vrátí k manažerskému modelu z dob svého vzniku před čtyřmi lety, kdy měla představenstvo i výkonný management. Na výkonného šéfa společnosti chce nové Žaludovo představenstvo vypsat výběrové řízení. Na straně vítězů se ocitl i v březnu odvolaný finanční ředitel Petr May, od konce září je rovněž členem představenstva.


Čtěte také:

Slamečka rezignoval na post šéfa ČD Cargo, zastoupí ho Žaluda

ČD Cargo chce propustit 280 lidí. Podle odborů jde o první vlnu

ČD Cargo loni snížilo ztrátu na 60 milionů korun


Slamečka odstupuje po dlouhodobém tlaku ČD, k nimž se posléze přidaly odbory a ministerstvo dopravy. Důvodem je hospodaření. ČD Cargo

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web