ČD ruší noční vlak do Kolína nad Rýnem, přizpůsobují se kroku Deutsche Bahn

České dráhy se snaží vyrovnat se situací v Německu poté, co se Deutsche Bahn rozhodla od prosince definitivně zrušit noční vlaky. Konkrétně se hrálo o osud dvou nočních spojů, které ČD letos provozují společně s Němci.

Jednotka ÖBB railje Dalších 8 fotografií v galerii
18.8.2016 6:47   |  

Výsledek příznivce spacích vlaků uspokojí jen napůl. České dráhy zachovají spoj v podobě přímých vagonů z Prahy do Curychu. Dohodly se totiž s rakouskými a švýcarskými drahami na jeho přesměrování přes Linec. V posledních letech vlak jezdil severní cestou přes Drážďany.

České dráhy jsou již dohodnuté na provozu mezistátních vlaků Praha–Linec s ÖBB, stejně jako jsou dohodnuté s ÖBB a SBB na provozu přímých vozů v trase Praha–Linec–Curych,“ potvrdil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.


Přečtěte si: Italové nestíhají opravu Hlavního nádraží, potřebují další dva roky

Naopak noční vlaky z Prahy do Kolína nad Rýnem dráhy po letech zkracování v prosinci definitivně zruší. Lehátkové vlaky do Berlína zůstanou zachovány, neboť je ČD zajišťují společně s Maďary.

Potíže ovšem může mít národní dopravce se zmíněnými expresy z Prahy do Lince, ke kterým mají být připojeny vagony do Curychu. Proti zavedení expresů brojí soukromí dopravci. Podle mluvčího RegioJetu Aleše Ondrůje stát přímou objednávkou u ČD porušuje zákon.


Čtěte také:

České dráhy doplatily Škodě Transportation arbitrážní stamiliony

Začíná oprava střechy pražského Hlavního nádraží a s ní výluky

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web