Česká pošta hledá, kde vydělat. Chce provozovat radary na měření rychlosti

Česká pošta (ČP) chce provozovat radary na měření rychlosti. Hlásí se do několika výběrových řízení na dodavatele a správce takzvaného stacionárního měření rychlosti, která vypisují obce. Informuje o tom deník Dnes.

 dálnice D8
2.3.2013 15:24   |  

„Chceme si nejdříve ověřit, že to, co máme spočítané na papíře, bude fungovat i v praxi. Pokud se předpoklady potvrdí, začneme se této oblasti cíleně věnovat,“ řekl deníku ředitel ČP Petr Zatloukal.

Pošta reaguje na pokles listovních služeb. Snaží se profilovat i jako dodavatel informačních a komunikačních technologií, zejména pro státní správu. „Chceme být provozovatelem systému, na trhu se zajímáme o projekty založené na IT řešeních. Z tohoto pohledu není nutné rozlišovat, jestli jde o správu registrů, anebo radarů na měření rychlosti,“ sdělil deníku Dnes Zatloukal s tím, že v delším časovém horizontu to znamená „zajímavý finanční efekt při minimálních nákladech“.

Česká pošta loni hospodařila se ziskem zhruba 300 milionů korun. To je o 100 milionů více, než pro loňský rok plánovala, ale zhruba 120 milionů pod výsledkem roku 2011. Tržby se pohybovaly kolem 20 miliard korun. Státní podnik provozuje zhruba 3200 poboček.


Čtěte také:

Modernizace D1 strhne 11 úzkých mostů

Oprava D1 se komplikuje, neúspěšné firmy napadly výsledky tendrů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Americká vláda začala hájit daňové kličky Applu v EU

Ministerstvo financí Spojených států ve svém včerejším prohlášení vyslalo varování Evropské komisi. Američanům vadí současná kauza, ve které orgány Evropské unie vyšetřují možné… více

Mobilní web