České dráhy hledají dodavatele nafty na příští tři roky

České dráhy vypsaly tendr na dodávky motorové nafty na tříleté období za 6,6 miliardy korun. Vyplývá to z oznámení uveřejněném ve Věstníku veřejných zakázek.

ilustrační foto
30.12.2013 14:46   |  

Vítěz výběrového řízení by měl dopravci palivo začít dodávat od 1. července příštího roku, kdy vyprší smlouva se současným dodavatelem, společností Unipetrol RPA. Ta v roce 2011 zvítězila s cenou sedmi miliard korun za předpokládaných 270 milionů litrů paliva.

Pro následující roky ale dopravce předpokládá nižší odběr pohonných hmot a dodávku předběžně vyčíslil na 234 milionů litrů. I samotná hodnota zakázky je vyčíslena zatím pouze rámcově. Podle Českých drah bude celková částka záviset na skutečně odebraném množství paliva.

Odhadovaná spotřeba motorové nafty na železnici totiž neustále klesá. V roce 2008 tendr na dodávku nafty vyhrála pardubická společnost Paramo, u které si ČD objednaly zhruba 290 milionů litrů paliva na tříleté období.


Čtěte také:

ČD Cargo zmrazilo výplaty. Odboráři přistoupili na kompromis

České dráhy drtí intervence ČNB. Prodělek vzroste o 311 milonů korun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Zadlužení největších ropných společností vzrostlo za rok o třetinu

Ropný byznys sužují nízké ceny ropy. Souhrnný čistý dluh 15 největších severoamerických a evropských ropných firem dosahoval na konci letošního března 383 miliard dolarů, uvedl… více

Komerční prezentace
Mobilní web