České dráhy hledají dodavatele nafty na příští tři roky

České dráhy vypsaly tendr na dodávky motorové nafty na tříleté období za 6,6 miliardy korun. Vyplývá to z oznámení uveřejněném ve Věstníku veřejných zakázek.

ilustrační foto
30.12.2013 14:46   |  

Vítěz výběrového řízení by měl dopravci palivo začít dodávat od 1. července příštího roku, kdy vyprší smlouva se současným dodavatelem, společností Unipetrol RPA. Ta v roce 2011 zvítězila s cenou sedmi miliard korun za předpokládaných 270 milionů litrů paliva.

Pro následující roky ale dopravce předpokládá nižší odběr pohonných hmot a dodávku předběžně vyčíslil na 234 milionů litrů. I samotná hodnota zakázky je vyčíslena zatím pouze rámcově. Podle Českých drah bude celková částka záviset na skutečně odebraném množství paliva.

Odhadovaná spotřeba motorové nafty na železnici totiž neustále klesá. V roce 2008 tendr na dodávku nafty vyhrála pardubická společnost Paramo, u které si ČD objednaly zhruba 290 milionů litrů paliva na tříleté období.


Čtěte také:

ČD Cargo zmrazilo výplaty. Odboráři přistoupili na kompromis

České dráhy drtí intervence ČNB. Prodělek vzroste o 311 milonů korun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce OKD neuznal pohledávky ministerstva průmyslu

Insolvenční správce těžební společnosti OKD Lee Louda popřel platnost pohledávek celkem za 1,888 miliardy korun, které přihlásilo ministerstvo průmyslu a obchodu. Šlo o takzvanou… více

Mobilní web