ČEZ se zaměří na majitele elektromobilů | E15.cz

ČEZ se zaměří na majitele elektromobilů

ČEZ se zaměří na majitele elektromobilů
Škoda na elektřinu
• 
ZDROJ: čtk

ČTK
try

Společnost ČEZ chce vytvořit zvláštní odběratelský tarif pro majitele elektromobilů. Navíc v jeho rámci by zákazníci získali domů vlastní dobíjecí stanici.

„Rok 2013 bude z hlediska elektromobility přelomový. Naším hlavním cílem pro nadcházející období je vytvoření společného produktu pro zákazníka, který se rozhodne koupit si elektromobil,“ uvedl manažer útvaru čisté technologie společnosti ČEZ Tomáš Chmelík.

„Uvedeme na trh tarif, se kterým může každý zákazník ČEZ a zároveň majitel elektromobilu získat domů vlastní dobíjecí stanici, výhodnou cenu elektřiny či možnost dobít si svůj elektromobil na kterékoliv veřejné dobíjecí stanici ČEZ v České republice,“ doplnil Chmelík.

ČEZ zároveň uvedl, že v rámci projektu elektromobility počátkem ledna podepsal memorandum o spolupráci s firmou Mercedes-Benz ČR. Obě společnosti vzájemně propagovat své produkty a nabízet zákazníkům kombinaci služeb při nákupu elektřiny. Společnost už dříve uzavřela podobné dohody s automobilkami Peugeot, Škoda Auto a Opel.

Základem je dobíjecí síť

V současnosti ČEZ umožňuje majitelům elektromobilů neomezené dobíjení u svých stanic za měsíční poplatek 150 korun. Poplatek se v letošním roce zvýšil o 50 korun proti loňsku.

ČEZ v současnosti považuje v oblasti elektromobility za prioritní vybudovat dostatečnou síť dobíjecích stanic pro elektromobily. Společnost jich dosud v ČR instalovala 32.

Kromě ČEZ budují sítě dobíjecích stanic pro elektromobily v Česku také další energetické společnosti. Významný podíl na trhu mají Pražská energetika a E.ON, loni svou první stanici v Česku otevřela také skupina RWE.

Budování dobíjecích stanic jde ruku v ruce s vývojem elektromobilů, elektroskútrů a elektrokol. Vlastní elektromobil nyní má nebo vyvíjí téměř každá automobilová značka.

V Česku na elektřinu jezdí zatím zhruba 150 vozů, některé z nich využívá například městská policie a záchranná služba.

Autor: ČTK, try
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!