Číňané provádí v dopravci Travel Service audit, už mají desetinu akcií

Čínská skupina CEFC provádí v letecké společnosti Travel Service hloubkový audit. Podle jeho výsledku dál navýší kapitál. Travel Service a CEFC začaly naplňovat dohodu ze začátku září, podle které Číňané získají těsný menšinový podíl v české firmě.

Travel Service - ilustrační foto
5.10.2015 7:26   |  

CEFC v posledních dnech převzala deset procent akcií a zároveň zahájila hloubkovou prověrku Travel Servisu, takzvanou due diligence. Pokud vše dobře dopadne, navýší Číňané svůj podíl na 49,92 procenta. Finanční objem transakce zveřejněn nebyl, Travel Service by měl ale výrazně posílit základní kapitál.

Číňané chtějí získat ve společnosti Travel Service akciový podíl 49,92 procenta

„CEFC vnímáme jako silného partnera, který přispěje k dalšímu rychlému růstu společnosti,“ uvedl v září předseda představenstva a spolumajitel Travel Servisu Jiří Šimáně. Podle něj toto spojenectví umožní letecké firmě průnik na čínský trh.

Číňané se přitom zprostředkovaně vlámali i do Českých aerolinií, kde má Travel Service třetinový podíl. Obě aerolinky si i po transakci zachovají status evropského dopravce, což znamená volný pohyb po evropském nebi.


Čtěte také:

Číňané v představenstvu Slavie nebudou. Šimáně ano

Číňané investující v Česku jsou napojení na pekingskou vojenskou rozvědku

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Putin přiletěl do Slovinska, testuje jednotu EU

Putin přiletěl do Slovinska, testuje jednotu EU

Ruský prezident Vladimir Putin přiletěl do Slovinska a způsobil tím nemalé dopravní problémy rekreantům mířícím na dovolenou k Jadranu. I když je jeho návštěva označovaná jako… více

Mobilní web