ČSA ve spolupráci s Job Air linku Praha - Brno zachovají

21.10.2010 15:12   |  

Letecké spojení mezi Prahou a Brnem nakonec zůstane zachováno. České aerolinie (ČSA), které linku plánovaly zrušit, se totiž dohodly se společností Job Air - Central Connect Airlines na spolupráci při provozování regionálních linek. Jde o takzvané sdílení kódu, díky kterému bude linka pokračovat. Informovala o tom mluvčí ČSA Hana Hejsková

ČSA tedy od listopadu linku přenechají Job Airu. Díky takzvané code-share spolupráci budou lety označeny jako společné, Job Air bude mít přístup do rezervačního systému ČSA a cestující budou moci pokračovat s jednou letenkou ČSA z Prahy dále do Evropy.

V rámci spolupráce budou mít cestující od listopadu kromě linky do Brna možnost spojení i do Ostravy a Lipska a od ledna 2011 pak také do Poznaně.

Linky budou obsluhovány turbovrtulovými letadly typu Saab 340 s kapacitou 33 míst. Všechny zmiňované destinace budou provozovány pětkrát týdně pouze o pracovních dnech, vždy s jednou denní frekvencí. Prodej letenek na lety obou společností bude zahájen v následujících dnech, dodala Hejsková.

ČSA chtěly od podzimu spoj do Brna zrušit spolu s dalšími nerentabilními linkami do Mnichova, Bonnu, Londýna a Manchesteru. Proti tomu se však ozvali zástupci Brna a Moravskoslezského kraje, podle nichž je pro region letecké spojení s Prahou nezbytné.

Job Air - Central Conect Airlines ze skupiny Central Connect Group provozuje například pravidelné letecké spojení Ostravy s Vídní a Mnichovem. Sídlo společnosti je v Ostravě.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Igor Záruba: Modrá, nikoli zelená revoluce

Igor Záruba: Modrá, nikoli zelená revoluce

Známý internetový portál nově nabízí letecké snímky Rakouska. Z ptačí perspektivy je možné vidět prakticky celé území našich jižních sousedů včetně hezkých měst, jezer a hor.… více

Komerční prezentace
Mobilní web