ČSA ve spolupráci s Job Air linku Praha - Brno zachovají

21.10.2010 15:12   |  

Letecké spojení mezi Prahou a Brnem nakonec zůstane zachováno. České aerolinie (ČSA), které linku plánovaly zrušit, se totiž dohodly se společností Job Air - Central Connect Airlines na spolupráci při provozování regionálních linek. Jde o takzvané sdílení kódu, díky kterému bude linka pokračovat. Informovala o tom mluvčí ČSA Hana Hejsková

ČSA tedy od listopadu linku přenechají Job Airu. Díky takzvané code-share spolupráci budou lety označeny jako společné, Job Air bude mít přístup do rezervačního systému ČSA a cestující budou moci pokračovat s jednou letenkou ČSA z Prahy dále do Evropy.

V rámci spolupráce budou mít cestující od listopadu kromě linky do Brna možnost spojení i do Ostravy a Lipska a od ledna 2011 pak také do Poznaně.

Linky budou obsluhovány turbovrtulovými letadly typu Saab 340 s kapacitou 33 míst. Všechny zmiňované destinace budou provozovány pětkrát týdně pouze o pracovních dnech, vždy s jednou denní frekvencí. Prodej letenek na lety obou společností bude zahájen v následujících dnech, dodala Hejsková.

ČSA chtěly od podzimu spoj do Brna zrušit spolu s dalšími nerentabilními linkami do Mnichova, Bonnu, Londýna a Manchesteru. Proti tomu se však ozvali zástupci Brna a Moravskoslezského kraje, podle nichž je pro region letecké spojení s Prahou nezbytné.

Job Air - Central Conect Airlines ze skupiny Central Connect Group provozuje například pravidelné letecké spojení Ostravy s Vídní a Mnichovem. Sídlo společnosti je v Ostravě.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorsko zvýší počet policistů, odmítá bezpečnostní politiku Merkelové

Bavorský premiér Horst Seehofer se po uzavřeném zasedání bavorského zemské vlády distancoval od postoje kancléřky Angely Merkelové k migrační krizi. Kancléřčino "to zvládneme" prý… více

Mobilní web