Dálnici D1 u Psářů opraví MTS a Swietelsky

aktualizováno Zakázku na rekonstrukci a rozšíření dalšího úseku dálnice D1 mezi obcemi Psáře a Soutice získalo sdružení firem MTS a Swietelsky. Oprava zhruba sedmi kilometrů dálnice vyjde na téměř 930 milionů korun. Vyplývá to z Věstníku veřejných zakázek. Uvedený úsek je v pořadí osmým, který plánuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rekonstruovat.

oprava dálnice D1
23.2.2016 16:23   |  

Práce na modernizaci komunikace by podle mluvčího ředitelství silnic Jana Studeckého měly začít v polovině března. Stavebním firmám už podle něj státní organizace předala staveniště a celý úsek by mohl být hotový na konci příštího roku.

Zájem o rekonstrukci dálnice u Psářů mělo celkem osm společností a sdružení, vítězná nabídka uvedeného konsorcia byla jednak cenově nejnižší, a zároveň na stavbu poskytlo nejdelší záruky v délce sedmi let, uvedlo vloni v říjnu při otevírání obálek s nabídkami ŘSD. Právě cena tvořila 90 procent hodnocení nabídek uchazečů a zbylých deset procent váhy připadalo na délku záruční doby.

Nejvytíženější tuzemská dálnice je zhruba deset let za svojí životností. Kvůli prasklinám betonových desek rozhodlo ministerstvo dopravy v roce 2011 o její celkové opravě. Celá akce mezi Mirošovicemi na 21. kilometru a Kývalkou na 182. kilometru je rozdělená do 21 úseků, které se opravují postupně.

Nyní jsou hotové čtyři úseky z první etapy a další tři jsou rozestavěné. V letošním roce roce očekává ŘSD zahájení prací na dalších šesti stavbách. Celkové náklady oprav všech vybraných úseků D1 se odhadují zhruba na 14 miliard korun.


Čtěte také:

V Česku hrozí zdržení výstavby 64 důležitých dopravních staveb

Ekologové napadli další dva úseky rekonstrukce D1

Dálnice D1 u Brna se rozšíří o dva pruhy, ministerstvo souhlasí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web