Další smlouva na železnici: Mzdy v ČD Cargo stoupnou o 2,4 procenta

Po Českých drahách a Správě železniční dopravní cesty (SŽDC) dospěla k uzavření kolektivní smlouvy jednání i třetí železniční společnost, ČD Cargo. Zaměstnancům ČD Cargo v příštím roce vzrostou mzdy o 2,4 procenta. Jde o stejný procentuální nárůst, na jakém se po těžkých jednáních dohodly odbory s vedením ČD.

ČD Cargo
29.12.2011 20:04   |  

Stejný zůstane rozsah základních zaměstnaneckých benefitů. Média o tom informoval Jaroslav Pejša, předseda Odborového sdružení železničářů (OSŽ). ČD Cargo bylo poslední velkou železniční společností, která kolektivní smlouvu pro příští rok neměla.

Zdárné ukončení kolektivních vyjednávání u železničního nákladního dopravce potvrdil i mluvčí společnosti Jakub Ptačinský. Ke konkrétním podmínkám, které vedení s odborovými předáky dohodlo, se ale zatím vyjádřit odmítl.


Čtěte také: Správa železnic propustí více úředníků, než původně odhadovala


Na obdobném zvýšení mezd se odbory dohodly 21. prosince v mateřské společnosti, Českých drahách. O den později kolektivní smlouvu pro rok 2012 uzavřeli ve Správě železniční dopravní cesty (SŽDC), která má v Česku na starosti správu a investice do železničních tratí.

Loňská kolektivní vyjednávání se protáhla do druhé poloviny ledna, kdy se ke smlouvě po předchozích potížích připojila poslední odborová organizace, Svaz odborářů služeb a dopravy (SOSaD) Jaromíra Duška. Tomu vadilo zejména zmrazení platů zaměstnanců na úrovni roku 2010 a problematika odměňování odborových předáků podle počtu zaměstnanců, které odborové organizace zastupují.

Autor: čtk, nes

Komentáře

Čtěte také

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů

Dálnice na Jadran jsou ucpané, kolony mají až 60 kilometrů aktualizováno

Ucpané středoevropské dálnice vyžadují dnes od časného rána od řidičů silné nervy. Na tranzitních cestách přes Rakousko do Slovinska, ale i na trasách mezi Rakouskem a Bavorskem… více

Mobilní web