Dopravce ČSAD Jihotrans koupil vlakového dopravce GW Train Regio

Jeden z největších silničních dopravců v Česku ČSAD Jihotrans koupil od společnosti IDS sto procent akcií provozovatele regionálních vlaků GW Train Regio. Spolumajitel Jihotransu Robert Krigar prý nebude měnit název ani management koupené firmy.

 ČSAD Jihotrans (ilustrační foto)
10.6.2014 8:40   |  

GW Train Regio se v minulosti jmenovala Viamont Regio a vlastnil ji také dřívější ministr dopravy Aleš Řebíček. Je to největší český soukromý železniční dopravce, od kterého si spoje objednávají kraje a doplácejí mu ztrátu. Vlaky provozuje na šesti regionálních tratích, zajíždí také do Německa a Polska.

Vlaková doprava je logickým doplňkem autobusové, řekl deníku Dnes Krigar. ČSAD Jihotrans provozuje více než 500 autobusů a kamionů. Se společností GW Train Regio se nehodlá účastnit tendrů na rychlíkovou dopravu, chce zůstat u regionálních tratí. Usilovat chce například o provozování šumavských lokálek, na které plánuje vypsat soutěž Jihočeský kraj.

ČSAD Jihotrans předloni vykázala tržby 2,6 miliardy korun, zaměstnává tisíc lidí. GW Train Regio předloni utržila 692 milionů korun a skončila zhruba v milionové ztrátě.


Čtěte také:

Liberalizace železničního trhu míří k ledu

Spory o peníze na krajskou železnici neskončily

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web