Dráhy budou mít vagony z Rakouska. Za 400 milionů

Dozorčí rada Českých drah dnes odsouhlasila nákup 80 osobních vagonů od Rakouských spolkových drah (ÖBB) a jejich úpravu pro provoz u ČD. Jde o klimatizované vagony, které prošly v letech 2005 až 2010 v Rakousku kompletní modernizací. Za jejich nákup by měly České dráhy zaplatit asi 413 milionů korun.

 nádraží
7.11.2013 16:05   |  

„To je maximalistická varianta. Koupíme jen vozy, které budeme pro provoz skutečně potřebovat,“ uvedl náměstek generálního ředitel pro ekonomiku a techniku Daniel Kurucz.

„Vozidlový park bychom díky tomuto nákupu mohli posílit například o 27 vozů 1. třídy, 36 vozů 2. třídy a také třeba o 12 lehátkových vozů. Vše je v kvalitě odpovídající vysokému západoevropskému standardu a vozy můžeme prakticky ihned nasadit do provozu. Kromě 11 vozů druhé třídy, které bychom nejprve upravili na velkoprostorové,“ doplnil náměstek.

Všechny vozy jsou aktuálně v provozu u ÖBB, z Rakouska budou uvolňovány už během příštího roku tak, jak je budou tamní dráhy nahrazovat rychlovlaky Railjet od Siemensu. České dráhy počítají s rakouskými vagony hlavně na linku z Prahy do Budapešti, mohly by se ale objevit na trati do Hamburku. České dráhy nedávno šest vozů od ÖBB už koupily.


O Českých drahách čtěte více:

České dráhy dají 40 miliard na obnovu svých vlaků

České dráhy rozšiřují flotilu. Taurus v modrém nese jméno Spirit of Brno

České dráhy dodrží tradici: od prosince zdraží


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web