Dráhy budou mít vagony z Rakouska. Za 400 milionů

Dozorčí rada Českých drah dnes odsouhlasila nákup 80 osobních vagonů od Rakouských spolkových drah (ÖBB) a jejich úpravu pro provoz u ČD. Jde o klimatizované vagony, které prošly v letech 2005 až 2010 v Rakousku kompletní modernizací. Za jejich nákup by měly České dráhy zaplatit asi 413 milionů korun.

 nádraží
7.11.2013 16:05   |  

„To je maximalistická varianta. Koupíme jen vozy, které budeme pro provoz skutečně potřebovat,“ uvedl náměstek generálního ředitel pro ekonomiku a techniku Daniel Kurucz.

„Vozidlový park bychom díky tomuto nákupu mohli posílit například o 27 vozů 1. třídy, 36 vozů 2. třídy a také třeba o 12 lehátkových vozů. Vše je v kvalitě odpovídající vysokému západoevropskému standardu a vozy můžeme prakticky ihned nasadit do provozu. Kromě 11 vozů druhé třídy, které bychom nejprve upravili na velkoprostorové,“ doplnil náměstek.

Všechny vozy jsou aktuálně v provozu u ÖBB, z Rakouska budou uvolňovány už během příštího roku tak, jak je budou tamní dráhy nahrazovat rychlovlaky Railjet od Siemensu. České dráhy počítají s rakouskými vagony hlavně na linku z Prahy do Budapešti, mohly by se ale objevit na trati do Hamburku. České dráhy nedávno šest vozů od ÖBB už koupily.


O Českých drahách čtěte více:

České dráhy dají 40 miliard na obnovu svých vlaků

České dráhy rozšiřují flotilu. Taurus v modrém nese jméno Spirit of Brno

České dráhy dodrží tradici: od prosince zdraží


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět Fotogalerie

Překvapivě chmurné vyhlídky ruské kosmonautiky na schůzi ministerstva průmyslu v Moskvě prezentoval vicepremiér Dmitrij Rogozin, který ve vládě odpovídá za vesmírný program. I… více

Komerční prezentace
Mobilní web