Dráhy budou mít vagony z Rakouska. Za 400 milionů

Dozorčí rada Českých drah dnes odsouhlasila nákup 80 osobních vagonů od Rakouských spolkových drah (ÖBB) a jejich úpravu pro provoz u ČD. Jde o klimatizované vagony, které prošly v letech 2005 až 2010 v Rakousku kompletní modernizací. Za jejich nákup by měly České dráhy zaplatit asi 413 milionů korun.

 nádraží
7.11.2013 16:05   |  

„To je maximalistická varianta. Koupíme jen vozy, které budeme pro provoz skutečně potřebovat,“ uvedl náměstek generálního ředitel pro ekonomiku a techniku Daniel Kurucz.

„Vozidlový park bychom díky tomuto nákupu mohli posílit například o 27 vozů 1. třídy, 36 vozů 2. třídy a také třeba o 12 lehátkových vozů. Vše je v kvalitě odpovídající vysokému západoevropskému standardu a vozy můžeme prakticky ihned nasadit do provozu. Kromě 11 vozů druhé třídy, které bychom nejprve upravili na velkoprostorové,“ doplnil náměstek.

Všechny vozy jsou aktuálně v provozu u ÖBB, z Rakouska budou uvolňovány už během příštího roku tak, jak je budou tamní dráhy nahrazovat rychlovlaky Railjet od Siemensu. České dráhy počítají s rakouskými vagony hlavně na linku z Prahy do Budapešti, mohly by se ale objevit na trati do Hamburku. České dráhy nedávno šest vozů od ÖBB už koupily.


O Českých drahách čtěte více:

České dráhy dají 40 miliard na obnovu svých vlaků

České dráhy rozšiřují flotilu. Taurus v modrém nese jméno Spirit of Brno

České dráhy dodrží tradici: od prosince zdraží


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Indonésan tvrdí, že je mu 145 let, byl by tak nejstarší na světě

Nejstarším žijícím člověkem je patrně Indonésan, který tvrdí, že je mu 145 let. Podle údajů na jeho občanském průkazu se narodil 31. prosince 1870 a místní úřady toto datum… více

Mobilní web