Dráhy chtějí využít rozkopanou D1. Vypustí dálniční expressy

Ve čtvrtek 4. října vypraví České dráhy první D1 Expressy, které budou jezdit každý všední den mezi Prahou a Brnem. Posílí stávající dálkové vlaky, jejichž služeb využívá čím dál více cestujících. Meziročně se počet zákazníků na této relaci zvýšil v řádu desítek procent. Českým drahám se tak daří úspěšně konkurovat individuální automobilové dopravě.

 Nový Express D1
26.9.2012 14:50   |  

Nové spoje mezi Prahou a Brnem pojedou bez zastavení. Soupravy jsou sestaveny ze tří vozů 2. třídy , jednoho velkoprostorového vozu 1. třídy a bistrovozu. Všechny vozy jsou vybaveny klimatizací, elektrickými zásuvkami a během podzimu také systémem wi-fi.

Lokomotiva řady 380 i vozy jsou konstruovány na rychlost 160 km/hod., v současném jízdním řádu ji však nelze plně využít a soupravy budou do prosince jezdit maximální rychlostí 140 km/hod. „Zavedením D1 Expressů reagujeme na rostoucí poptávku cestujících, jejich význam se však ještě zvýší ve chvíli, kdy bude zahájena avizovaná rekonstrukce dálnice D1,“ říká výkonný ředitel Úseku pro obchod a marketing ČD Jiří Ješeta.

„Jízdní doba posilových spojů bude 2 hodiny a 42 minut, od nového grafikonu ji snížíme na 2 hodiny a 35 minut. Od 9. prosince tak budou D1 Expressy nejrychlejšími spoji na trase Praha – Brno a navíc ke dvěma stávajícím párům přibude ještě třetí pár,“ dodal Ješteta.


Také čtěte:

Radim Jančura: Po Berlínu přijdou vlaky do Brna

Vlaky na českých kolejích zbytečně čekají, tvrdí odborníci


České dráhy nabízejí mezi Prahou a Brnem po celý den spoje kategorie EuroCity a Expres v jednohodinovém intervalu. Tyto spoje jsou sestaveny z nových nebo modernizovaných vozů ČD, rakouských ÖBB nebo maďarských MÁV. D1 Expressy tuto nabídku doplní o nové služby a zkrátí intervaly v přepravní špičce. České dráhy tak budou více konkurovat autobusovým přepravcům na trase mezi Prahou a Brnem.

Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy aktualizováno

Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom… více

Mobilní web