Dráhy chtějí využít rozkopanou D1. Vypustí dálniční expressy | E15.cz

Dráhy chtějí využít rozkopanou D1. Vypustí dálniční expressy

Dráhy chtějí využít rozkopanou D1. Vypustí dálniční expressy
Nový Express D1
• 
ZDROJ: ČD
26. září 2012 • 14:50
Ve čtvrtek 4. října vypraví České dráhy první D1 Expressy, které budou jezdit každý všední den mezi Prahou a Brnem. Posílí stávající dálkové vlaky, jejichž služeb využívá čím dál více cestujících. Meziročně se počet zákazníků na této relaci zvýšil v řádu desítek procent. Českým drahám se tak daří úspěšně konkurovat individuální automobilové dopravě.

Nové spoje mezi Prahou a Brnem pojedou bez zastavení. Soupravy jsou sestaveny ze tří vozů 2. třídy , jednoho velkoprostorového vozu 1. třídy a bistrovozu. Všechny vozy jsou vybaveny klimatizací, elektrickými zásuvkami a během podzimu také systémem wi-fi.

Lokomotiva řady 380 i vozy jsou konstruovány na rychlost 160 km/hod., v současném jízdním řádu ji však nelze plně využít a soupravy budou do prosince jezdit maximální rychlostí 140 km/hod. „Zavedením D1 Expressů reagujeme na rostoucí poptávku cestujících, jejich význam se však ještě zvýší ve chvíli, kdy bude zahájena avizovaná rekonstrukce dálnice D1,“ říká výkonný ředitel Úseku pro obchod a marketing ČD Jiří Ješeta.

„Jízdní doba posilových spojů bude 2 hodiny a 42 minut, od nového grafikonu ji snížíme na 2 hodiny a 35 minut. Od 9. prosince tak budou D1 Expressy nejrychlejšími spoji na trase Praha – Brno a navíc ke dvěma stávajícím párům přibude ještě třetí pár,“ dodal Ješteta.

Také čtěte:

Radim Jančura: Po Berlínu přijdou vlaky do Brna

Vlaky na českých kolejích zbytečně čekají, tvrdí odborníci

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!