Dráhy mají volné ruce k vydání nových dluhopisů. Kurucz žije

Řídící výbor Českých drah, který ve firmě plní funkci valné hromady, dnes na svém mimořádném zasedání schválil vydání nových dluhopisů. Managementu společnosti se tak uvolnily ruce k až pětimiliardové mezinárodní emisi. Vyplývá to z informací, které má deník E15 k dispozici.

Daniel Kurucz
18.8.2014 15:07   |  

Samy dráhy věc komentovat nechtějí. Mluvčí Radek Joklík se omezil pouze na konstatování, že „řídící výbor řádně projednal všechny body programu.“

Dluhopisy chtějí dráhy vydat ještě letos. Z výnosu emise by měly být přednostně splaceny směnky vydané v rámci směnečného programu, který umožňuje Českým drahám vydávat směnky až do celkového objemu osmi miliard korun.

Dráhy potřebují peníze i na splátky nových vlaků nebo rekonstrukce starších vagonů. Tíží je například splátky rychlovlaků Railjet, k tomu podnik nedávno objednal rychlíkové jednotky od Škody Vagonky za 2,6 miliardy korun.

Kurucz si může oddechnout

Řídící výbor se naopak podle dostupných informací nevěnoval změnám v dozorčí radě. O výměně některých členů rady se spekulovalo v souvislosti s možným odvoláním generálního ředitele drah Daniela Kurucze ministerstvem dopravy. Kurucz si tak může na nějaký čas oddechnout.


Čtěte také:

Dozorčí rada ČD je pro další emisi bondů

Do souboje s konkurencí půjdou dráhy s vlaky od Škodovky

České dráhy prohloubily ztrátu na téměř dvě miliardy

České dráhy nakoupí z Rakouska starší vagony za 267 milionů

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web