Dráhy odložily tendr na automaty

Obří soutěž Českých drah na dodávku prodejních automatů nabírá zpoždění. Podnik změnil podmínky tendru a posunul termín pro podání nabídek z poloviny srpna na 2. října. „Zrušili jsme omezení kvalifikačních požadavků pouze na Českou republiku, okruh zájemců by se tak měl rozšířit,“ řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.

 České dráhy
30.7.2012 10:01   |  

Harmonogram zavádění automatů by to prý zásadně narušit nemělo. Dráhy chtějí novými jízdenkovými automaty v odhadované hodnotě 370 milionů korun vybavit 80 největších stanic.

Podle dřívějšího vyjádření drah bude následně možné propustit 420 zaměstnanců, tedy čtvrtinu všech pokladních. Někteří z nich zamíří do penze. Automaty se budou zprovozňovat ve třech etapách v letech 2013 až 2015. Příští rok se v pilotním provozu začne se 70 přístroji.

Jízdenkové automaty nejsou na české železnici novinkou. Česká nádraží pamatují počínaje sedmdesátými lety několik generací těchto přístrojů, které však vždy po letech provozu nenápadně zmizely.


Čtěte také:

Dráhy vydaly miliardové bondy, většinu dají na staré dluhy

Tendr na dotované vlaky napadli i odboráři

Dráhy zmodernizují za 190 milionů kombinované rychlíkové vagony


Zašlou slávu automatů se České dráhy snažily obnovit už v roce 2008. Tehdy instalované přístroje však nenabízejí všechny služby a mají řadu omezení. Celkem dráhy nyní mají 31 automatů, komplexní servis nabízí pouze jeden.

Autor: sin

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web