Dráhy rozdaly zakázky na opravy vozového parku, nejvíc získala Pars nova | E15.cz

Dráhy rozdaly zakázky na opravy vozového parku, nejvíc získala Pars nova

21. srpna 2016 • 15:41
České dráhy v posledních týdnech rozdávaly zakázky na periodické opravy svého vozového parku. Celkem uzavřely jedenáct rámcových smluv v hodnotě až 3,5 miliardy korun. Lukrativní koláč si znovu rozdělilo čtvero tradičních dodavatelů, největší díl si přitom ukousla firma Pars nova ze skupiny Škoda Transportation. Ta získala smlouvy v hodnotě 1,8 miliardy korun.

„Nové rámcové smlouvy byly postupně uzavírány na období šedesáti měsíců,“ uvedl mluvčí drah Petr Šťáhlavský. Firmy si v podstatě zachovaly své postavení z minulého období, k několika posunům ale došlo.

Vagony pro Posázavský pacifik zmodernizuje Pars Nova za 102 milionů

Druhým nejúspěšnějším soutěžitelem - pokud jde o celkovou sumu - je DPOV, což je dcera Českých drah. Získala dvě zakázky za 860 milionů korun.

Údržbu jedné řady elektrických lokomotiv získala na úkor českotřebovské CZ Loko. Ta získala dvě smlouvy za 621 milionů, z toho o jednu obrala Pars novu. Čtvrtým a nejmenším hráčem jsou Krnovské opravny a strojírny.

Oprava elefanta za 75 milionů
České dráhy uzavřely smlouvu se Škodou Vagonka na opravu elektrického vlaku City Elefant. Ten před rokem částečně opustil koleje a zastavil se až v hale pražského Masarykova nádraží. Oprava vyjde na 75 milionů korun.

 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí