Dráhy sjednocují bezpečnostní služby. Zajistí je Securitas

České dráhy se rozhodly od příštího roku nahradit stávající systém mnoha jednotlivě najímaných bezpečnostních služeb a vybrat jedinou bezpečnostní agenturu, která zajistí ostrahu stanic a vlaků v rámci celého Česka. Vítězem zakázky se v elektronické aukci stala společnost Securitas - s nabídkou 79,3 miliony korun za rok.

Regio-Shuttle
28.11.2011 13:31   |  

České dráhy si od změny systému ostrahy slibují zvýšení kvality i úspory. Koordinace bezpečnostních služeb v rámci jediné agentury má umožnit pružnější přesun strážních patrol mezi místy podle potřeby. V současnosti stanice, depa a další prostory Českých drah hlídá hlavně před vandaly téměř šedesát různých bezpečnostních agentur.

„Soutěže se účastnily tři bezpečnostní agentury. Díky e-aukci se nám podařilo dosáhnout přibližně o pět až šest procent nižší ceny za hodinu práce, než kolik České dráhy platily v průměru doposud, kdy po celé republice působily desítky agentur s velmi odlišnou cenovou hladinou a s nesrovnatelnou kvalitou služby,“ uvedl k výběru partnera ředitel odboru centrálního nákupu a logistiky ČD Filip Potůček.


Čtěte také: Dráhy propustí čtvrtinu pokladních, nahradí je automaty


„Jednou z výhod centrálního systému je skutečnost, že budeme moci flexibilně určovat rozsah střežení podle aktuální bezpečnostní situace v jednotlivých regionech a lokalitách. Dříve bylo obtížné pružně přesouvat síly a prostředky do míst, kde byly více potřeba,“ dodal Miroslav Staško, manažer bezpečnostních projektů generálního ředitelství ČD.

Agentura Securitas bude zajišťovat trvalý dohled nad vybranými stanicemi a operativně prakticky nad všemi v republice. Asistovat budou pracovníci ostrahy třeba i při kontrole jízdenek a odhalování černých pasažerů.

Autor: vrb

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web