Dráhy vybírají firmu na opravy 50 vagonů za 300 milionů

V souvislosti se zapojováním ojetých rakouských vagonů do provozu na tuzemských kolejích přichystaly České dráhy pro železniční opravny zajímavou zakázku. Jde o takzvané periodické opravy, kterými musí každý vagon projít po ujetí přesně daného počtu kilometrů. Celkem půjde o 127 oprav. Dráhy počítají, že za čtyři roky provozu za ně vydají přes 300 milionů korun.

Zmodernizované vagony Českých drah pro linku z Prahy do Hamburku
2.3.2016 7:19   |  

Zakázka se zatím týká padesátky vagonů pro rychlost 200 kilometrů v hodině, které český dopravce koupil od Rakouských spolkových drah. Celkem dráhy od jižních sousedů převzaly v několika sériích 120 vagonů v provedení první i druhé třídy, některé jsou s dětským kinem, 13 vagonů je určeno pro převoz aut. Dopravce je nasazuje především na mezinárodní linky.

„Zatím jsme u těchto vozů dělali vlastními silami především opravy podvozků, nyní je ale třeba začít provádět velké vyvazovací opravy. Proto jsme vypsali veřejnou soutěž,“ uvedl mluvčí drah Radek Joklík. Za opravy a údržbu svých vlaků platí dráhy ročně stovky milionů korun.

InterPantery míří na rychlíky
České dráhy posílily od včerejška rychlíkovou linku Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno novým vlakem InterPanter od Škody Transportation. Do května by celou linku měly obsluhovat pouze nové vlaky. Půjde o první rychlíkový spoj plně obsloužený nízkopodlažními vozy. Dráhy si objednaly 14 InterPanterů, zatím jich mají deset. Za dodávku zaplatí 2,7 miliardy korun.

Čtěte také:

Soud: Jestli chce ÚOHS pokutovat ČD za railjety, musí mít posudek

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Skanska na východě Slovenska postaví 14 km dálnice za 5,3 miliardy korun

Stavební společnost Skanska Česká republika a Slovensko postaví 14,4 kilometru dlouhý úsek dálnice D1 na východním Slovensku poblíž Košic. Hodnota stavby je 5,3 miliardy korun.… více

Mobilní web