Dráhy vybírají firmu na opravy 50 vagonů za 300 milionů

V souvislosti se zapojováním ojetých rakouských vagonů do provozu na tuzemských kolejích přichystaly České dráhy pro železniční opravny zajímavou zakázku. Jde o takzvané periodické opravy, kterými musí každý vagon projít po ujetí přesně daného počtu kilometrů. Celkem půjde o 127 oprav. Dráhy počítají, že za čtyři roky provozu za ně vydají přes 300 milionů korun.

Zmodernizované vagony Českých drah pro linku z Prahy do Hamburku
2.3.2016 7:19   |  

Zakázka se zatím týká padesátky vagonů pro rychlost 200 kilometrů v hodině, které český dopravce koupil od Rakouských spolkových drah. Celkem dráhy od jižních sousedů převzaly v několika sériích 120 vagonů v provedení první i druhé třídy, některé jsou s dětským kinem, 13 vagonů je určeno pro převoz aut. Dopravce je nasazuje především na mezinárodní linky.

„Zatím jsme u těchto vozů dělali vlastními silami především opravy podvozků, nyní je ale třeba začít provádět velké vyvazovací opravy. Proto jsme vypsali veřejnou soutěž,“ uvedl mluvčí drah Radek Joklík. Za opravy a údržbu svých vlaků platí dráhy ročně stovky milionů korun.

InterPantery míří na rychlíky
České dráhy posílily od včerejška rychlíkovou linku Praha – Pardubice – Česká Třebová – Brno novým vlakem InterPanter od Škody Transportation. Do května by celou linku měly obsluhovat pouze nové vlaky. Půjde o první rychlíkový spoj plně obsloužený nízkopodlažními vozy. Dráhy si objednaly 14 InterPanterů, zatím jich mají deset. Za dodávku zaplatí 2,7 miliardy korun.

Čtěte také:

Soud: Jestli chce ÚOHS pokutovat ČD za railjety, musí mít posudek

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Krabičky s označením „řecký jogurt“ od tuzemských výrobců jsou trnem v oku ministerstvu zemědělství v Athénách. Řekové protestují u Evropské komise kvůli návrhu české vyhlášky,… více

Mobilní web