Drážní komunikace budí zájem

Průlomová veřejná soutěž Správy železniční dopravní cesty o zajištění veškeré komunikace na železnici vzbudila nečekaný zájem firem. Dokumentaci, respektive přílohy k ní, si vyzvedlo šest společností. Uvedl to mluvčí správy železnic Pavel Tesař.

U zařízení sloužících k řízení železničního provozu – u moderních i letitých – je rozhodující jejich spolehlivost
15.11.2012 7:12   |  

Vítěz získá kontrakt na čtyři roky v předpokládané hodnotě dvou miliard korun. Pro železnici bude muset zajistit bezchybný provoz například datových, rádiových a telefonních sítí, ale také třeba požární signalizace, hodin nebo informačních tabulí.
Je to vůbec poprvé, co se o zajištění těchto služeb mohou firmy utkat ve veřejné soutěži. Historicky se na základě dvou smluv o drážní telekomunikační systémy stará společnost ČD-Telematika, kterou většinově vlastní České dráhy. „Naše společnost si samozřejmě vyzvedla zadávací dokumentaci a v současné době se s ní seznamujeme,“ uvedl mluvčí firmy Tomáš Zikmund.


Čtěte také:

České dráhy změnily strukturu vedení, odchází náměstek Blažek


Společnosti ČD-Telematika se budou snažit zakázku uzmout další firmy. Účast zvažuje například Telefónica. Mluví se i o společnosti GTS.

Autor: sin

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web