Egyptské aerolinky nesmí do Ruska, kvůli mezerám v bezpečnosti

Ruské úřady zakázaly společnosti Egypt Air, patřící egyptské vládě, létat do Ruska. Oznámilo to moskevské letiště Domodědovo s odvoláním na nařízení federální agentury pro leteckou dopravu Rosaviacija. Zákaz se má uplatňovat od soboty. Rosaviacija se k tomu nevyjádřila.

Airbus A330 aerolinek Egypt Air
13.11.2015 21:31   |  

Egyptský ministr pro civilní letectví Husám Kamál mezitím potvrdil zrušení sobotního letu Egypt Air do Moskvy na základě zprávy z moskevského letiště. Egyptské úřady jsou podle ministra v kontaktu s ruskými protějšky, aby se pokusily pochopit důvody zákazu, který ještě nebyl oficiálně oznámen.

Formálním důvodem k zákazu byla podle agentury Interfax skutečnost, že aerolinkám chybí program letecké bezpečnosti, patřící mezi dokumenty vyžadované ruskými úřady. Až dosud egyptská společnost létala mezi Moskvou a Káhirou třikrát týdně a chystala se prý počet letů zvýšit.

Egypt Air zůstával jediným přepravcem mezi Ruskem a Egyptem poté, co před týdnem ruský prezident Vladimir Putin na základě doporučení tajné služby zakázal ruským aerolinkám létat do Egypta, dokud se neobjasní pád ruského letadla na Sinaji s 224 oběťmi na životech. Neštěstí z 31. října se nejčastěji připisuje teroristům. Rusko poté z egyptských letovisek evakuovalo do vlasti na 80 tisíc turistů. Zákaz letů do Egypta zřejmě potrvá nejméně několik měsíců.

Největší ruská společnost, Aeroflot, zrušila lety do Egypta až do konce zimního letového řádu, tedy do 27. března. Podle serveru Newsru.com od dnešního dne zakázal svým aerolinkám létat do Egypta i Kazachstán.


Čtěte také:

Černé skříňky ruského letounu prý na 90 procent zaznamenaly výbuch bomby

Budou čtyři stupně nad nulou stačit? Krym chce Rusům nahradit Egypt

Islamisté se chlubili sestřelením ruského letadla, zjistily tajné služby

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Martin Čaban: Babišův křik a Dbalého psychedelie nestačí. Kabátkovi se daří

Předseda ANO a vicepremiér Andrej Babiš se velmi rozčiluje nad tím, že správní rada Všeobecné zdravotní pojišťovny potvrdila ve funkci ředitele Zdeňka Kabátka. Vášnivě se rozepsal… více

Mobilní web