Emirates spustí nejdelší linku na světě, spojí Dubaj a Panamu | E15.cz

Emirates spustí nejdelší linku na světě, spojí Dubaj a Panamu

Emirates spustí nejdelší linku na světě, spojí Dubaj a Panamu
Boeing 777-200LR, který bude létal na lince Emirates z Dubaje do Panamy
• 
ZDROJ: Eddie Maloney, Wikimedia Commons (CC BY-SA 2.0)

ČTK
bru

Aerolinky Emirates plánují zprovoznit linku Dubaj-Panama. Půjde o nejdelší nepřerušený let, jaký kdo v současnosti nabízí. Potrvá 17 hodin a 35 minut a překoná i nynějšího rekordmana dlouhého létání. Tím byla australská společnost Qantas, která zajišťuje spojení mezi australským Sydney a americkým Dallasem. Let trvá skoro 17 hodin.

Podle televizní stanice CNN začnou aerolinky Emirates s lety do Panamy 1. února příštího roku. Pasažéři překonají trasu dlouhou 13 800 kilometrů a na lince bude létat Boeing 777-200LR určený pro 256 cestujících. Kromě pasažérů může nést i 15 tun nákladu a bude využíván také k exportu zboží, jako jsou farmaceutické a strojírenské výrobky nebo elektronika.

„Panama bude naše vstupní brána do Střední Ameriky a linka bude pohodlným řešením pro pasažéry cestující z našeho globálního centra v Dubaji do míst ve Střední Americe, v Karibiku a na severu Jižní Ameriky,“ uvedla k nové lince společnost ze Spojených arabských emirátů.

Linka bude každý den startovat pět minut po osmé hodině ráno z Dubaje, zpáteční let pak bude začínat v Panamě deset minut po desáté hodině večer.

Historicky nejdelší linkou byl let číslo SQ21 společnosti Singapore Airlines ze Singapuru do New Yorku. Trasa měřila 16 700 kilometrů a Airbusy A340 ji absolvovaly za 19 hodin. Aerolinky ji ale k nelibosti řady manažerů, kteří ji hojně využívali, zrušily v roce 2013 kvůli vysokým nákladům na provoz evropských letounů.

Autor: ČTK, bru
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!