EPH koupí vagony za miliardu. Budou vozit uhlí do německé elektrárny

Společnost EP Cargo, která je dcerou Energetického a průmyslového holdingu (EPH), uzavřela s rakouskou firmou Innofreight smlouvu na dodávku vagonů za zhruba miliardu korun. Vagony skupina využije pro přepravu hnědého uhlí ze svého německého dolu Profen do své elektrárny Buschhaus vzdálené asi 240 kilometrů.

Ilustrační foto
3.2.2015 19:06   |  

Rakušané cargu dodají 70 kontejnerových vagonů, které budou spojeny do čtyř souprav. Uhlí se bude v elektrárně vykládat poloautomaticky. Vlaky až do konce roku 2030 přepraví mezi Profenem a Buschhausem ročně 2,5 milionu tun uhlí.

Holding EPH zahrnuje 40 podniků z Česka, Slovenska, Německa a Polska, které působí v těžbě uhlí, výrobě elektřiny a tepla, distribuci tepla a obchodu s elektřinou a plynem. Největšími akcionáři EPH jsou Daniel Křetínský a Patrik Tkáč, kteří společně drží dvě třetiny akcií. Zbytek patří skupině J&T.

Holding je v poslední době velice aktivní v pořizování nových akvizic. Na začátku ledna koupil šest plynových a jednu tepelnou elektrárnu v Itálii, v listopadu koupil černouhelnou elektrárnu Eggborough u britského Leedsu. Hovoří i o zájmu firmy koupit dvoutřetinový podíl ve Slovenských elektrárnách (SE), který prodává italská společnost Enel.


Čtěte také:

Křetínský chce koupit polské cargo CTL

EK nemá námitky k převzetí elektrárny Eggborough holdingem EPH

Křetínského EPH kupuje od E.ONu elektrárny v Itálii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify

Vězni najdou práci v call centru, budou nabízet mobilní tarify Fotogalerie

Lidé, kteří si ve vězení odpykávají své tresty, budou mít další možnost, jak se zapojit do pracovního procesu. Podle projektu, který představil ministr spravedlnosti Robert… více

Mobilní web