Francouzské dráhy přesunou část IT služeb do Česka a Polska

aktualizováno Francouzské státní dráhy SNCF budou outsourcovat IT služby v České republice, Polsku a ve Španělsku. V příštím roce škrtnou SNCF 500 pracovních míst, z nichž většina půjde do Česka a Polska, část také do Španělska, píší francouzská média.

Francouzské rychlovlaky TGV patřící státním drahám SNCF.
21.9.2012 14:01   |  

Francouzská společnost Steria, která IT služby pro SNCF poskytovala od roku 1999 až doteď, o kontrakt přišla na začátku tohoto roku. Tendr na zajišťování služeb nyní vyhraála IBM společně se španělskou společností Sopra.

V IT oddělení francouzských drah pracuje celkem 2200 stálých a 2500 smluvních zaměstnanců. Mají na starosti IT systémy, rezervaci jízdenek, staniční značení a pohyb vlaků. V Česku a Polsku jsou mzdy mnohem nižší, zdůvodňují úsporný krok SNCF francouzské deníky.


Čtěte také:

Podívejte se: novinky mířící na české koleje

Čínští obři se tlačí na evropské koleje


Železniční odboráři SUD mají obavy z komunikace s českými a polskými pracovníky, kteří budou mít na starost francouzská nádraží a přesun vlaků. V Česku a Polsku už podle deníku Le Parisien vznikají servisní centra pro budoucí pracovníky.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Brusel se zastává médií a opět brojí proti Googlu

Evropská komise má v současnosti na stole návrh reformy zákonů o autorských právech. V dokumentech, které EU zveřejní v září, se Evropská komise zabývá podporou mediálních domů.… více

Mobilní web