Francouzské dráhy přesunou část IT služeb do Česka a Polska

aktualizováno Francouzské státní dráhy SNCF budou outsourcovat IT služby v České republice, Polsku a ve Španělsku. V příštím roce škrtnou SNCF 500 pracovních míst, z nichž většina půjde do Česka a Polska, část také do Španělska, píší francouzská média.

Francouzské rychlovlaky TGV patřící státním drahám SNCF.
21.9.2012 14:01   |  

Francouzská společnost Steria, která IT služby pro SNCF poskytovala od roku 1999 až doteď, o kontrakt přišla na začátku tohoto roku. Tendr na zajišťování služeb nyní vyhraála IBM společně se španělskou společností Sopra.

V IT oddělení francouzských drah pracuje celkem 2200 stálých a 2500 smluvních zaměstnanců. Mají na starosti IT systémy, rezervaci jízdenek, staniční značení a pohyb vlaků. V Česku a Polsku jsou mzdy mnohem nižší, zdůvodňují úsporný krok SNCF francouzské deníky.


Čtěte také:

Podívejte se: novinky mířící na české koleje

Čínští obři se tlačí na evropské koleje


Železniční odboráři SUD mají obavy z komunikace s českými a polskými pracovníky, kteří budou mít na starost francouzská nádraží a přesun vlaků. V Česku a Polsku už podle deníku Le Parisien vznikají servisní centra pro budoucí pracovníky.

Autor: hop

Komentáře

Čtěte také

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel

Reportáž: Brdy znovuobjevené. Vojenský prostor se po 90 letech otevřel Fotogalerie

Dlouho to tady patřilo jen vojákům. Likvidovali vesnice, brázdili lesy těžkou technikou, vzduchem svištěly rakety. Pak se zelená plocha velká 260 km2 pomalu začala otevírat lidem… více

Komerční prezentace
Mobilní web