Gustav Slamečka odejde z čela ČD Cargo

E15 exkluzivně Předseda představenstva nákladního železničního dopravce ČD Cargo Gustav Slamečka začátkem října rezignuje na svou funkci a z carga odejde. Vyplývá to z informací dvou zdrojů serveru E15.cz. Slamečka už své rozhodnutí údajně oznámil šéfovi mateřských Českých drah Petru Žaludovi.

Gustav Slamečka
26.9.2012 16:27   |  

Právě Žaluda o Slamečkovu hlavu dlouhodobě usiloval, neboť cargo nehospodaří podle jeho představ a matce nepřinášelo žádnou dividendu. Slamečka dnes informaci nechtěl komentovat, stejně tak Žaluda. „Personální věci nekomentuji, dokud nenastanou,“ řekl Žaluda. Dodal ale, že má pro případ Slamečkova odchodu připraveno řešení.

Slamečka zřejmě dobrovolným odchodem předejde odvolání, které pro něho nadřízený Žaluda chystal. Bývalý ministr dopravy a šéf Státního fondu dopravní infrastruktury Slamečka stojí v čele nákladního dopravce od loňského června. Fakticky celý letošní rok je pod palbou kritiky vedení Českých drah i odborů, k nim se nedávno přidal i ministr dopravy Pavel Dobeš. Důvodem je výrazný propad tržeb a zhoršený výhled letošního hospodaření.

Poslední zveřejněné odhady hovoří o tom, že ČD Cargo ke konci roku skončí ve ztrátě 233 milionů korun před zdaněním. „Toto číslo vyjadřuje odhad toho, jak se na hospodaření projeví aktuální propad tržeb,“ vyjádřil se nedávno Slamečka. Tržby budou podle nynějšího výhledu nižší o 1,8 miliardy oproti původním plánům.


Také čtěte:

ČD Cargo chce propustit 280 lidí. Podle odborů jde o první vlnu

ČD Cargo loni snížilo ztrátu na 60 milionů korun


Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web