Historický kontrakt. Travel Service koupí 16 boeingů za desítky miliard

Společnost Travel Service uzavřela smlouvy na 16 nových letadel Boeing 737-8 MAX, první z nich získá v lednu 2018. Do roku 2021 chce rozšířit flotilu celkem o 25 nových strojů. Hodnotu obchodu firma neuvedla, cena jednoho letadla nejnovější generace je v přepočtu 2,75 miliardy korun, uvedl server s odkazem na ceník výrobce. Skutečná cena ale může být nižší než ceníková.

Letoun společnosti Travel Service
26.1.2016 11:07   |  

„Tato letadla částečně rozšíří naši flotilu a část z nich bude náhradou za stávající,“ sdělila serveru Idnes.cz mluvčí Travel Service Vlaďka Dufková. Největší transakce v historii firmy je mixem různých kontraktů, poslední dva velké na celkem 16 letadel podepsala společnost v minulých dnech.

Většina objednaných letadel půjde k Travel Servisu přes leasingové společnosti. V lednu letošního roku podepsala firma smlouvu na pronájem šesti letadel s GE Capital Aviation Services Limited (GECAS), dalších deset nových letadel pořídí podle lednové smlouvy od AerCap.

Přímo od Boeingu si Travel Service koupí tři letadla, další dvě jsou od Air Lease Corporation. Celkem tak do roku 2021 přibude ve flotile Travel Servisu 25 nových strojů.


Čtěte také: Uděláme v ČSA, co budeme moci, říká Jiří Šimáně


Úspornější než stávající stroje

Nová letadla mají být úspornější než stávající stroje, mají mít až o pětinu nižší spotřebu na sedačku. Nový model Boeingu poprvé vzlétne tento týden, dodal iDnes. Travel Service zatím neuvedl, v jaké konfiguraci letadlo objedná. Maximální kapacita je 200 lidí a dolet 6700 km.

Travel Service na trhu působí od roku 1997. Je lídrem v charterové dopravě v ČR, na Slovensku a v Maďarsku, významný podíl trhu má v Polsku. Zároveň je spolumajitelem Českých aerolinií, ve kterých drží 34procentní podíl. Flotilu společnosti tvoří čtyři desítky letadel, pravidelné linky provozuje pod obchodní značkou Smart Wings. V roce 2014 klesl společnosti zisk po zdanění na 60 milionů korun.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group. Vlastní ji podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Od loňského října drží desetiprocentní podíl v dopravci čínská investiční společnost CEFC.


Čtěte také:

Číňané provádí v dopravci Travel Service audit, už mají desetinu akcií

Travel Service bude mít po letech dálkové letadlo, pošle ho do Karibiku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web