Italové s nejnižší cenou na D1 neprorazili, komise je vyřadila

Vítězem tendru na rekonstrukci dálnice D1 mezi Ostředkem a Hvězdonicemi je sdružení firem Metrostav, Swietelsky a Hochtief. Rozhodla tak hodnotící komise jmenovaná vládou. Vítězné uskupení nabídlo cenu 549 milionů korun, když předpokládaná hodnota činila 577 milionů.

Rekonstrukce dálnice D1 u sjezdu na Jihlavu
17.2.2015 16:59   |  

Nejlevnější nabídku přitom podala italská firma Serenissima Costruzioni, která hodlala dálnici opravit dokonce za 399 milionů. Její nabídka byla v polovině prosince všeobecným překvapením.

„Firma Serenissima Costruzioni byla na doporučení hodnotící komise vyřazena ze soutěže. Důvodem je nesplnění podmínek stanovených v zadávací dokumentaci v požadovaném rozsahu, kdy uchazeč ve své nabídce předložil neúplný soupis prací stavby,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Nyní běží patnáctidenní lhůta pro podání námitek od ostatních uchazečů. V případě, že žádná z firem námitku nepodá, budou moci silničáři podepsat s Metrostavem a spol. smlouvu, práce by pak mohly začít na jaře. Italové nabídli nejnižší cenu i v dalších dvou tendrech, na úsecích Měřín – Velké Meziříčí a Ostrovačice – Kývalka. Tam se rozhodnutí komise očekává v nejbližších dnech.


Čtěte také:

Rekonstrukce D1: velké hráče převezli Italové, nabídli nejnižší ceny

Rekonstrukce D1 pokračuje. Úseky, které napadli ekologové, mají povolení

Řidiči se v roce 2014 nedočkali jediného kilometru nové dálnice

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web