Jančura chce se Student Agency expandovat, přemění ji na holding

Společnost Student Agency Radima Jančury změní od ledna příštího roku svoji strukturu na holdingové uspořádání. Majitel to zdůvodnil rekordní expanzí a předpokladem dalšího rozvoje jak v železniční dopravě, tak v dalších oblastech podnikání.

Radim Jančura
12.12.2012 16:33   |  

Česká legislativa totiž v rámci stávající skupiny neumožňuje zakládání dalších společností. „Jedna fyzická osoba totiž může stoprocentně vlastnit nejvýš tři společnosti s ručením omezeným,“ vysvětlil mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Na začátku příštího roku tak vznikne nový subjekt Student Agency Holding, a.s., který bude stoprocentně vlastnit Radim Jančura.

Holding bude následně vlastníkem jednotlivých společností, například Student Agency, s.r.o., která provozuje autobusovou dopravu a server dovolena.cz a prodává letenky, Orbixu se službami pro korporátní klientelu a RegioJetu, který provozuje železniční dopravu. Jančura už počítá se založením další společnosti, která bude provozovat vlaky na trase Praha - Hamburk.

Student Agency očekává letos obrat téměř šest miliard a zisk přes 100 milionů korun. „Společnost jsem původně zaměřil na prodej a zprostředkování služeb studentům,“ uvedl Jančura. Nyní je například jedním z největších prodejců letenek na českém trhu, v autobusové dopravě získal dominantní postavení na trase mezi Brnem a Prahou.


Čtěte také:

Student Agency loni vzrostl zisk o 13 procent, letos chce o 30

Na pobočkách Student Agency a RegioJet zaplatíte PayPassem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět

USA v kosmickém výzkumu nedoženeme, přiznala Moskva. Pak výrok vzala zpět Fotogalerie

Překvapivě chmurné vyhlídky ruské kosmonautiky na schůzi ministerstva průmyslu v Moskvě prezentoval vicepremiér Dmitrij Rogozin, který ve vládě odpovídá za vesmírný program. I… více

Komerční prezentace
Mobilní web