Jančura chce se Student Agency expandovat, přemění ji na holding

Společnost Student Agency Radima Jančury změní od ledna příštího roku svoji strukturu na holdingové uspořádání. Majitel to zdůvodnil rekordní expanzí a předpokladem dalšího rozvoje jak v železniční dopravě, tak v dalších oblastech podnikání.

Radim Jančura
12.12.2012 16:33   |  

Česká legislativa totiž v rámci stávající skupiny neumožňuje zakládání dalších společností. „Jedna fyzická osoba totiž může stoprocentně vlastnit nejvýš tři společnosti s ručením omezeným,“ vysvětlil mluvčí společnosti Aleš Ondrůj. Na začátku příštího roku tak vznikne nový subjekt Student Agency Holding, a.s., který bude stoprocentně vlastnit Radim Jančura.

Holding bude následně vlastníkem jednotlivých společností, například Student Agency, s.r.o., která provozuje autobusovou dopravu a server dovolena.cz a prodává letenky, Orbixu se službami pro korporátní klientelu a RegioJetu, který provozuje železniční dopravu. Jančura už počítá se založením další společnosti, která bude provozovat vlaky na trase Praha - Hamburk.

Student Agency očekává letos obrat téměř šest miliard a zisk přes 100 milionů korun. „Společnost jsem původně zaměřil na prodej a zprostředkování služeb studentům,“ uvedl Jančura. Nyní je například jedním z největších prodejců letenek na českém trhu, v autobusové dopravě získal dominantní postavení na trase mezi Brnem a Prahou.


Čtěte také:

Student Agency loni vzrostl zisk o 13 procent, letos chce o 30

Na pobočkách Student Agency a RegioJet zaplatíte PayPassem

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web