Jančura dostal časy pro své vlaky do Brna | E15.cz

Jančura dostal časy pro své vlaky do Brna

ČTK

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) potvrdila přidělení časů soukromé společnosti RegioJet pro trojici spojů na trati mezi Prahou a Brnem. Dopravce se o volnou kapacitu na trati přel s Českými drahami, které vlaky se stejnými odjezdovými časy provozoval dosud. 

ČD nyní rozhodnutí SŽDC zkoumají a rozhodnou se, zda se proti němu odvolají.

RegioJet bude moci od 11. prosince vypravovat vlaky na trase Praha - Brno - Bratislava s odjezdy v 07:19 a 15:19. V 17:19 bude z Prahy vyjíždět spoj do Nového města u Uherského Hradiště. Ve směru z Brna do Prahy budou žluté vlaky soukromé společnosti vyjíždět v 06:09 a 07:09 a 17:09.

Správa železnic přidělení kapacity u části spojů zdůvodňovala mimo jiné tím, že žluté spoje budou jezdit až do Bratislavy, a tudíž mají jako mezistátní vlaky prioritu. Naopak vlak s odjezdem z Prahy v 16:19 a v opačném směru z Brna 8:09, budou zajišťovat České dráhy, neboť RegioJet požádal o kapacitu až v takzvané pozdní žádosti, uvedla SŽDC.

"Rozhodnutí o přidělení kapacity dráhy na lince Praha - Brno jsme dnes obdrželi, seznámíme se s ním a v příslušné lhůtě se rozhodneme, jak budeme v této věci dál postupovat," řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík. Případné odvolání k Drážnímu úřadu nicméně nemá odkladný účinek.

Jančura: V autobusové dopravě nemáme kam růst, budoucnost je v železnici

Naopak majitel RegioJetu Radim Jančura rozhodnutí uvítal. "Pro RegioJet a pro mě osobně je to doslova srdeční záležitost a klíčový moment dalšího rozvoje naší sítě žlutých vlakových a autobusových spojů," uvedl Jančura.

Značka RegioJet se na českém dopravním trhu objevila v roce 2011 na železnici. Tehdy začala Jančurova Student Agency provozovat vlaky na lince Praha - Ostrava - Havířov. V roce 2012 RegioJet pronikl na Slovensko, kde jeho vlaky jezdí mezi Bratislavou a Komárnem. Později v Česku začal provozovat spoje na trase Praha - Staré Město u Uherského Hradiště a na Slovensku mezi Bratislavou a Košicemi. Loni vstoupil také na trasu Praha - Martin - Zvolen.

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!