Jančura se prosadil v Německu. Jeho autobusy budou jezdit pro Deutsche Bahn

Student Agency podnikatel Radima Jančury získala jako první český autobusový dopravce kontrakt pro vnitrostátní dopravu v Německu. Brněnská firma začala jezdit svými autobusy pro Deutsche Bahn na lince mezi Norimberkem a Mannheimem.

ilustrační foto
19.12.2013 20:53   |  

„Máme v Německu nyní pět autobusů, od května jich bude osm,“ řekla serveru iDnes.cz šéfka autobusové dopravy Student Agency Ivana Kašická. Spoje jezdí v rámci linky Praha - Norimberk - Mannheim. Na rozdíl od klasických žlutých autobusů jezdí autobusy Student Agency na linkách Deutsche Bahn v bílé barvě s logem dopravce.

Dálkové autobusy po celém Německu bez omezení povolila německá vláda teprve minulý rok. Do té doby jezdily dálkové spoje jen mezi některými městy. Deutsche Bahn nasazují autobusy tam, kde je jízda po železnici pomalejší. Vzhledem k síti vysokorychlostních tratí v Německu však takových úseků příliš není, spojení Norimberk - Mannheim je jedním z nich.

Autobusy Student Agency jezdí v Německu plně na objednávku Deutsche Bahn, které nesou i riziko tržeb. Dosud jsou v posádkách i stevardky, jako je to běžné na jiných linkách brněnského dopravce, v květnu však zmizí. Autobusy jsou vybavené vlastní obrazovkou v každé sedačce. „Jsou tam úpravy podle požadavků DB, například méně sedaček nebo jiný kávovar,“ dodala Kašická.

Student Agency provozuje zhruba 150 autobusů. Společnost loni přepravila na vnitrostátních a mezinárodních linkách pět milionů cestujících, což bylo o devět procent více než v roce 2011. Přes 80 procent lidí cestuje na vnitrostátních spojích. Letos se opět očekává růst vzhledem k otevření nových linek. Tržby za jízdenky loni poprvé přesáhly miliardu korun.


Čtěte také:

Schváleno. Deutsche Bahn může v Česku koupit dopravní firmy skupiny Abellio

Na německé liberalizaci se přiživí i čeští autobusáci

Student Agency míří na trasu z Prahy do Klatov. Vybrali ji i lidé na internetu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Seznam zdvojnásobí investice do TV Stream. Chystá 60 premiér týdně

Internetová televize Stream TV provozovaná vyhledávačem Seznam.cz hodlá letos navýšit peníze na původní tvorbu. Ještě na jaře server ohlásil zvýšení investic o padesát procent,… více

Komerční prezentace
Mobilní web