Karlovy Vary a Baku spojí letecká linka. Část nákladů pokryje cestovka a kraj

Mezi Karlovými Vary a Baku v Ázerbájdžánu začne o prázdninách operovat nová letecká linka. Provozovat ji bude společnost AZAL - Azejrbaijan Airlines, a to jednou týdně, vždy v sobotu odpoledne. Spoj mohl vzniknout díky slíbené podpoře od incomingové cestovní kanceláře Terma Travel Group a kraje. O jejím pokračování po srpnu se rozhodne podle poptávky.

Airbus A340-500 aerolinek AZAL - Azerbaijan Airlines
12.6.2015 15:37   |  

Na zavedení linky se domluvil náměstek hejtmana Karlovarského kraje Jakub Pánik se zástupci Terma Travel, aerolinek a s vedením karlovarského letiště.

Právě Terma Travel patří mezi nejvýznamnější incomingové cestovky, do Varů přiváží velkou část rusky mluvících návštěvníků. Jejím šéfem je podnikatel původem z Baku a zároveň honorární konzul Ázerbájdžánu Fakhraddin Mirzoev. Podle něj musejí subjekty cestovního ruchu aktivně vyhledávat nové příležitosti, hlavně v nynější situaci, kdy se propadá poptávka na ruském trhu.

„Proto jsme se rozhodli zariskovat a podpořit lety z destinace, kde spatřujeme velký potenciál rozvoje. A protože se jedná o nový projekt, jsme připraveni se podílet na pokrytí nákladů této linky až do výše 50 procent,“ uvedl Fakhraddin Mirzoev.

Pomohla ochota sanovat náklady

Letecká společnost uvažovala o lince do Varů již v roce 2011, kdy se dokonce uskutečnilo několik letů. „Tehdy jsme však vyhodnotili, že pro náš rozvoj na českém trhu bude výhodnější spolupráce s ČSA a zejména možnost využívat pražské letiště jako tranzitní bod pro naše cestující. To stále platí, ale myslíme si, že nastala doba k tomu, abychom se pokusili rozšířit naše služby,“ uvedl ředitel zastoupení AZAL - Azerbaijan Airlines v Česku Nadir Safarov.

K rozhodování podle něj nepochybně přispěla i ochota společnosti Terma Travel, Karlovarského kraje a Letiště Karlovy Vary podílet se na nákladech těchto letů.

Ve Varech skončil Aeroflot

Karlovarskému letišti loni výrazně klesl počet pasažérů. Kvůli krizi na Ukrajině a poklesu kurzu rublu ubylo návštěvníků z Ruska. Celkově za rok šlo o devatenáctiprocentní pokles, ke konci roku se ale propad zvyšoval na desítky procent. Největší ruské aerolinky Aeroflot dokonce v dubnu po devíti letech zrušily své lety mezi Moskvou a Karlovými Vary.

Podle náměstka hejtmana Karlovarského kraje Jakuba Pánika je nová linka příkladem spolupráce mezi touroperátorem, leteckou společností a krajem, kterému letiště patří. „Lety do Baku kraj nebude dotovat, ale podpoří je formou mimořádných slev pro uvedené linky na našem letišti v celkové výši přes 125 tisíc korun,“ doplnil Pánik.


Čtěte také:

Aeroflot přestane létat do Karlových Varů, trápí ho úbytek pasažérů

Ruské turisty nepřilákaly ani vánoční svátky

Ruští turisté kvůli propadu rublu ztrácejí zájem o Česko

Autor: vag, čtk

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web