Kaufland otevře na dohled od pražského letiště logistické centrum

Na dohled od Letiště Václava Havla vybuduje maloobchodní řetězec Kaufland nový sklad pro zásobování svých supermarketů. Halu o více než pěti tisících metrech čtverečních bude mít podle informací serveru E15.cz v nově vznikajícím skladovém komplexu developerské společnosti Prologis. Žádná ze stran transakci nekomentovala.

 Logistický komplex Prologisu v Jenči
17.2.2016 9:45   |  

Nový sklad Kauflandu bude mít podpůrnou funkci pro stávající obří distribuční centrum v Modleticích u dálnice D1. Druhé podobné pro Moravu provozuje Kaufland v Olomouci.

Pro amerického developera je pronájem dobrou zprávou. Firmě se vyplatilo vsadit v Jenči na spekulativní výstavbu, tedy bez předem zajištěných nájemců. V areálu je vedle Kauflandu ještě například velký sklad dodavatele ochranných pracovních pomůcek Červa.

„Určitě zvažujeme ještě další spekulaci,“ uvedl na nedávné tiskové konferenci Martin Polák, šéf Prologisu pro střední a východní Evropu.

Prologisu se podařilo zabodovat u rychloobrátkových řetězců také ve svém dalším logistickém komplexu v Jirnech u dálnice D11. Firma tam vybudovala již druhé distribuční centrum pro síť hypermarketů Globus.


Čtěte také:

Řetězce investují do nových skladů

Byznys se sklady roste, poptávku táhnou výrobní firmy

Kaufland lepil české vlaječky na zahraniční zboží, zaplatí pokutu


Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Život mimo EU nebude tak růžový, řekl britský ministr. Zvýší daně

Británie bude muset zvýšit daně a omezit státní výdaje, aby se vypořádala s hospodářskými následky svého rozhodnutí opustit Evropskou unii. V rozhovoru na rozhlasové stanici BBC… více

Komerční prezentace
Mobilní web