Kaufland otevře na dohled od pražského letiště logistické centrum

Na dohled od Letiště Václava Havla vybuduje maloobchodní řetězec Kaufland nový sklad pro zásobování svých supermarketů. Halu o více než pěti tisících metrech čtverečních bude mít podle informací serveru E15.cz v nově vznikajícím skladovém komplexu developerské společnosti Prologis. Žádná ze stran transakci nekomentovala.

 Logistický komplex Prologisu v Jenči
17.2.2016 9:45   |  

Nový sklad Kauflandu bude mít podpůrnou funkci pro stávající obří distribuční centrum v Modleticích u dálnice D1. Druhé podobné pro Moravu provozuje Kaufland v Olomouci.

Pro amerického developera je pronájem dobrou zprávou. Firmě se vyplatilo vsadit v Jenči na spekulativní výstavbu, tedy bez předem zajištěných nájemců. V areálu je vedle Kauflandu ještě například velký sklad dodavatele ochranných pracovních pomůcek Červa.

„Určitě zvažujeme ještě další spekulaci,“ uvedl na nedávné tiskové konferenci Martin Polák, šéf Prologisu pro střední a východní Evropu.

Prologisu se podařilo zabodovat u rychloobrátkových řetězců také ve svém dalším logistickém komplexu v Jirnech u dálnice D11. Firma tam vybudovala již druhé distribuční centrum pro síť hypermarketů Globus.


Čtěte také:

Řetězce investují do nových skladů

Byznys se sklady roste, poptávku táhnou výrobní firmy

Kaufland lepil české vlaječky na zahraniční zboží, zaplatí pokutu


Autor: dnv

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web