Kvůli poruše počítače nabírají lety na východě USA zpoždění | E15.cz

Kvůli poruše počítače nabírají lety na východě USA zpoždění

Kvůli poruše počítače nabírají lety na východě USA zpoždění
Dullesovo mezinárodní letiště ve Washingtonu
• 
ZDROJ: Joe Ravi via Wikimedia Commons (CC BY-SA 3.0)

ČTK

Porucha počítačového systému dočasně vyřadila z provozu systém pro sledování letů ve Washingtonu a okolních městech. Federální úřadu pro letectví (FAA) informoval, že problém už byl vyřešen a systém je opět v provozu. Podle serveru flightaware.com, který monitoruje leteckou dopravu na celém světě, bylo na východním pobřeží USA zrušeno 410 letů.

Nyní už systém a aerolinky pracují na návratu k obvyklému provozu. Problémy se však ještě mohou projevit také v návazných letech po celé zemi.

Podle Federálního úřadu pro letectví (FAA) byly zpožděny stovky letů na celém východním pobřeží USA. Nejvíce byla zasažena všechna tři letiště v hlavním městě Washingtonu - Dullesovo mezinárodní, Reaganovo národní a Marshallovo mezinárodní letiště Baltimore-Washington.

Postižena byla i tři velká letiště v newyorské aglomeraci - letiště v Newarku ve státě New Jersey, Kennedyho letiště a letiště LaGuardia.

Letové řízení se snažilo odklánět linky na letiště nezasažená poruchou

Podle FAA se porouchal automatický systém ve virginském městě Leesburg, který zpracovává letová data a posílá je na obrazovky dispečerů v centrech pro řízení letového provozu.

Letové řízení se snažilo odklánět linky na letiště nezasažená poruchou. Podle úřadů nebyla porucha počítače způsobená hackery ani jiným vnějším zásahem, příčiny výpadku ale FAA zatím neupřesnila. Na některých letištích se podle agentury Reuters hromadily fronty cestujících, kteří marně čekali na odbavení.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!