Leo Express chce jezdit do Vídně

Plný optimismu je v posledních dnech majitel železničního dopravce Leo Express Leoš Novotný. Obsazenost jeho vlaků mezi Prahou a Ostravou se v dubnu vyšplhala téměř na srovnatelnou úroveň s konkurencí. „Blíží se k 80 procentům. Náš projekt se chytl a dává smysl,“ řekl serveru E15.cz Novotný.

Vlak Leo Express
30.4.2013 15:43   |  

Ještě koncem března přitom nejásal. Pro agenturu ČTK mluvil o obsazenosti 45 procent. Za rostoucími čísly může být kromě příchodu jara i cenová válka, která v některých případech srazila cenu jízdenek pod sto korun.

Anketa

Kdo podle vás nabízí na trati Praha - Ostrava celkově nejlepší služby?

České dráhy   42% RegioJet   38% Leo Express   20%

V anketě hlasovalo 858 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

Leo Express se zároveň poohlíží po trzích v okolních zemích. V médiích už proběhly zprávy o expanzi do Polska, tamní specializovaný web Rynek-kolejowy.pl dokonce zveřejnil některé detaily. Podle něj už si Leo Express zažádal o kapacitu na tratích z Varšavy do Krakova, Katovic a Poznaně, učinil tak prý s polským partnerem Dolnośląskie Linie Autobusowe. Server ale zároveň dodává, že kapacitu od polské strany nedostal. Na dotazy E15.cz tamní správce infrastruktury PKP PLK nereagoval.

Polsko nekomentuje ani Novotný, jeho firma se ale podle něj primárně zajímá o Rakousko a Německo. „V Rakousku máme reálnější vize než v Polsku,“ řekl podnikatel. Konkrétně jde o linku Praha – Brno – Vídeň. Tam se ale černo-zlaté vlaky Leo Expressu střetnou s novými railjety Českých drah které budou na lince jezdit od prosince 2014. Leo Express bude navíc pro vídeňský spoj potřebovat nové vlaky. Podle Novotného přichází v úvahu pronájem nebo koupě nových strojů.


Čtěte také:

Leo Express je málo známý. Vlaky má obsazené sotva z poloviny

Leo Express hledá nové cestující. Vlaky pojedou i do Karviné

RegioJet bude na trati Ostrava-Olomouc jezdit o polovinu levněji než ČD

Dráhy nasadí railjety už v červnu příštího roku

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web