Leo Express nabídne cestujícím výhled strojvedoucího

aktualizováno Zatímco stařičké mongolské přísloví praví, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, příznivci železnice znají místo s ještě lepším výhledem. Je jím stanoviště strojvedoucího. Bez známostí a protekce se tam ale podívá jen málokdo. Nový dopravce Leo Express se proto rozhodl vyjít tužbám některých cestujících vstříc, do audiovizuálního systému ve vlaku bude přenášet záběry kamery umístěné na čele soupravy.

Leo Express
9.10.2012 16:05   |  

„Chceme cestujícím umožnit sledování těchto neobvyklých a zajímavých záběrů,“ řekl mluvčí firmy Petr Kopáček. Podobný systém nabízí už zhruba měsíc i pendolino Českých drah, které ale nemá v interiéru obrazovky. Cestující musejí mít vlastní počítač a přes wi-fi se připojit k zábavnému kanálu vlaku. Ten se chystají ČD v brzké době výrazně rozšířit.

Dobrý nápad může ale mít i stinnou stránku. Mezi strojvedoucími už se ozývají hlasy, že novinka na českých kolejích bude pod zlatočerné vlaky lákat sebevrahy. „Až se to dozvědí, tak budou skákat jen pod Leo Express,“ vyjádřil se jeden ze strojvedoucích Českých drah.

Nemusí jít přitom pouze o lidi odhodlané skončit se životem, ale například i exhibicionisty nebo jedince volající společnost o pomoc. Podle Kopáčka tato otázka logicky vyvstává, obavy jsou prý ale liché. „Vzhledem k umístění kamer a rychlosti jízdy soupravy nebudou případné osoby na kolejišti vidět, takže obavy v tomto ohledu jsou myslím zbytečné,“ vzkazuje mluvčí.


Čtěte také:

Evropané touží po konkurenci na železnici. Češi nejvíc

Leoš Novotný: Nechci přetahovat lidi Českým drahám, hodlám vytvořit nová pracovní místa

Dráhy loví spojence pro linku do Berlína


Leo Express chce vyjet na české koleje v první polovině prosince s počátkem nového jízdního řádu. Firma podnikatele Leoše Novotné zhutní konkurenci na trati Praha – Ostrava, kde už nyní jezdí České dráhy a RegioJet. Leo Express nyní nabírá členy posádek, podle informací serveru E15 by se měly jeho vlaky na běžné železniční síti objevit co nevidět. Půjde o zkušební provoz bez cestujících.

Autor: sin

Komentáře

Čtěte také

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Další měsíční rekord. Kartel OPEC dál chrlí na trhy ropu bez limitů

Těžba ropy v rámci Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) v srpnu stoupla o 40 tisíc barelů denně a dostala se na rekordních 33,50 milionu barelů denně. Přispěl k tomu nárůst… více

Mobilní web