Leo Express prodlouží noční vlaky do Košic, využije ústup státního dopravce

Soukromý železniční dopravce Leo Express rozšíří nabídku vlaků z Prahy do slovenských Košic. Od 29. února prodlouží o úsek do Prešova a do Košic noční spoj, který z Prahy vyjíždí v 19:11 a nyní končí ve Spišské Nové Vsi. V opačném směru vlak z Košic bude odjíždět ve 4:45. V současnosti až do Košic jezdí jeden pár vlaků soukromého dopravce.

Majitel Leo Expressu Leoš Novotný
22.2.2016 12:53   |  

Spoje do Košic, Prešova a Žiliny patří podle společnosti mezi nejvytíženější. „Využili jsme i toho že byly zrušené IC vlaky na Slovensku a našim novým ranním spojem z Košic a Prešova nabízíme i alternativu s přestupem na rychlík v Žilině do Bratislavy,“ uvedl ředitel LEO Express pro Evropu Peter Koehler.

Kromě Leo Expressu jezdí z českých dopravců do Košic soukromý RegioJet a státní České dráhy. Od 5. března oznámil vstup na trať Praha - Olomouc - Uherské Hradiště - Trenčín další z dopravců, společnost Arriva patřící německým drahám Deutsche Bahn.

Nárůst cestujících

Leo Express loni přepravil téměř 1,1 milionu cestujících, meziročně o 210 tisíc více. V roce 2013 hospodařil se ztrátou 135 milionů korun při tržbách 193 milionů korun, novější celoroční údaje nejsou k dispozici.

Kromě železničního spojení mezi Prahou a Ostravou s odbočkou do Starého Města u Uherského Hradiště provozuje společnost spojení do Košic a návazný autobusový spoj do ukrajinského Mukačeva. Autobusové linky Leo Expressu dále jezdí z Ostravy do Krakova a z Prahy do Českého Krumlova přes České Budějovice.


Čtěte také:

Leo Express loni snížil ztrátu na 120 milionů korun

Precedens? Leo Express prohrál první soud s Českými drahami

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy aktualizováno

Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom… více

Mobilní web