Leo Express vyráží z Prahy do Ostravy, zatím jen na testy

Vlaky Leo Expressu smí vyrazit na české železnice. Drážní úřad firmě udělil povolení ke zkušebnímu provozu. Švýcarské vlaky českého dopravce ta už nyní vyrazí na trasu z Prahy do Ostravy, zatím ale bez cestujících.

Vlak Leo Express
11.10.2012 15:51   |  

Stále tak platí, že „ostrý“ provoz Leo Express zahájí 9. prosince, denně chce nabídnout 16 spojů. Firma nyní nabírá členy posádek. S povolením testovacího provozu také končí zkoušky na okruzích Výzkumného ústavu železničního, kterými musely vlaky projít.

Leo Express cestujícím nabídne neobvyklou novinku – možnost sledovat pomocí monitorů v kabině cestu z pohledu strojvůdce. Sami strojvůdci se ale obávají, že tento zábavní systém bude k vlakům Leo Expressu přitahovat sebevrahy.


Čtěte také:

Evropané touží po konkurenci na železnici

Leo Express nabídne cestujícím výhled strojvedoucího

Na železnici se bojuje o strojvedoucí


Podle nedávného průzkumu agentury Eurobarometer se Češi na konkurenci na železnici těší. Devět z deseti dotazovaných ji vítá. Na trať mezi Prahou a Ostravou už kromě Českých drah vyrazil i Regio Jet Radima Jančury, Leo Express tak bude až tětí příchozím. Cestující si od rostoucí konkurence podle průzkumu slibují, že se zvedne kvalita cestování.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Zátěžové testy bank: u dna skončily UniCredit, Société Générale i Erste

Většina evropských bank by obstála i za velmi hluboké recese, některé ale i tak budou muset posílit kapitál. Ukázaly to výsledky zátěžových testů, které zveřejnil Evropský… více

Mobilní web