Leo Express zadržel platby za koleje, chtěl se odškodnit za požár

Video Dopravní společnost Leo Express se dostala do sporu se Správou železniční dopravní cesty. Dopravce zadržel platbu za použití kolejí s tím, že si peníze nechá jako náhradu za škody, které mu v provozu způsobil únorový požár železničního uzlu v Bohumíně. Správa železnic ale takový postup nepřipouští.

Majitel Leo Expressu Leoš Novotný
13.6.2016 6:12   |  

„Bylo jim vysvětleno, jak musejí jednotlivé kroky následovat a jaký bude další společný postup v této věci,“ uvedl mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský. Podle něj tak Leo Express své závazky v následujících dnech zaplatí.

O náhradě samotné škody přitom prý zatím nelze hovořit, neboť mimo jiné není jasné, co bylo příčinou požáru. „Pro nás je Bohumín klíčovým dopravním uzlem a problémy související s požárem nám způsobily daleko větší škody než například státem vlastněné konkurenci, která jezdí v závazku,“ řekla mluvčí Leo Expressu Petra Valentová.


Přečtěte si: Požár depa v klíčovém Bohumíně ochromil železnici


Výši škody a zadržené částky žádná ze stran nezveřejnila. Jde však o precedens. Leo Express chce dosáhnout toho, aby v poplatcích za dopravní cestu byly do budoucna zohledňovány i výluky a další komplikace s drážní infrastrukturou. „Postup v podobných případech začíná řešit také Evropská komise tak, aby dopravci mohli požadovat náhradu škody na správci infrastruktury. A o to se také snažíme opírat,“ doplnila Valentová.


Čtěte také:

Změny na železnici: více vlaků vyšlou České dráhy i Leo Express

Peter Köhler z Leo Express: Chceme vozit lidi ode dveří ke dveřím

Lev sežral tygra: Leo Express převzal polskou značku TigerExpress

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web