Letiště Praha se dalo na včelařství

Letiště Praha už není pouhým provozovatel největšího vzdušného přístavu v tuzemsku, nově se firma dala i na včelařství.

ilustrační foto
22.3.2012 16:49   |  

Po vzoru letišť v Německu a Velké Británii si letiště už na podzim pořídilo šest včelstev, první snůšku medu očekává na přelomu května a června. Celková investice do včelstev a úlů byla podle mluvčí Evy Krejčí zhruba 50 tisíc korun.

„Kvalitu medu budeme hodnotit s Výzkumným ústavem včelařským,“ řekla Krejčí. O včely se prý stará zaměstnanec letiště, který je v soukromí vášnivým chovatelem. Med má mimo jiné sloužit jako důkaz čistého životního prostředí kolem letiště. Firma přitom nechystá žádný velký medový byznys, sladkou pochutinu chce především rozdávat jako reklamní dárek.


Dále čtěte:

Vláda je pro přejmenování letiště po Václavu Havlovi

Provoz na Letišti Praha zeslábne o desetinu


Med však není jedinou netradiční novinkou na Ruzyni. Vedení se rozhodlo ulehčit život takzvaným spotterům, tedy amatérským fotografům letadel. Spolu se serverem Planes.cz zahájí činnost Klubu letecké fotografie při Letišti Praha, spotterům se například otevřou tribuny, ze kterých bude možné sledovat dění na letištní ploše.

Autor: Jan Šindelář

Komentáře

Čtěte také

Pěstitelských pálenic zvolna, ale jistě přibývá. Pomáhají i daňové výhody

Pěstitelských pálenic zvolna, ale jistě přibývá. Pomáhají i daňové výhody

Svou úrodu ovoce si loni pěstitelé mohli dát vypálit v 550 pálenicích. Každým rokem nabídne své služby deset nových. více

Mobilní web