Londýn udělá ze slavné Oxford Street pěší zónu, chce čistší vzduch

Londýnská ulice Oxford Street se do čtyř let stane zónou vyhrazenou pouze pěším. Zástupkyně starosty pro dopravu Valerie Shawcrossová řekla, že zákaz vjezdu vozidel bude platit po celé dvoukilometrové trase mezi stanicemi metra Tottenham Court Road a Bond Street.

 Oxford Street
15.7.2016 12:28   |  

Přechod na pěší zónu bude postupný: nejprve bude pro pěší upraven východní úsek trasy v oblasti stanice Oxford Circus. Práce by měly být hotovy do roku 2020, tedy v době, kdy má být dokončena nová železniční trať Crossrail mezi Londýnem a jeho okolím.


Přečtěte si: Londýn za týden prolomil roční limit pro znečištění ovzduší


Vykázání automobilů z rušné části Londýna je podle listu The Times součástí záměru londýnského starosty Sadiqa Khana omezit znečištění vzduchu v metropoli.

Na Oxford Street už nyní platí od sedmé hodiny ranní do sedmé večerní s výjimkou neděl zákaz automobilového provozu, avšak ulice zůstává hlavní trasou pro autobusy a taxi. Jde o nejrušnější tepnu Londýna - každý týden jí projdou nebo projedou čtyři miliony lidí, napsal Evening Standard.


Čtěte také:

Londýn po referendu nasadil „poker face“

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web