Londýnské metro začíná s nepřetržitým víkendovým provozem

Obyvatelé a návštěvníci Londýna mohou ode dneška v britské metropoli využívat víkendový noční provoz metra. Nepřetržitý provoz od pátku do neděle se týká linek Victoria a Central, soupravy pojedou většinou v desetiminutových intervalech. Město si od projektu Night Tube slibuje, že do roku 2030 mu přinese do rozpočtu 6,4 miliardy liber (200 miliard korun) a vytvoří zhruba 500 tisíc pracovních míst.

 Londýnské metro
19.8.2016 10:34   |  

Radnice oznámila plán v listopadu 2013. Dopravní podnik tehdy uvedl, že počet cestujících v metru se o víkendech od roku 2000 zvýšil o 70 procent a že lidé mají o noční spoje zájem.

Anketa

Uvítali byste o víkendu nepřetržitý provoz metra?

ano ne

V anketě hlasovalo 106 čtenářů.

další ankety

Rozšíření provozu mělo začít v září 2015, ale zpozdilo se v důsledku složitého vyjednávání mezi městem a odbory o finančních a pracovních podmínkách zaměstnanců, který mají nepřetržitý provoz zajišťovat.

„Cítím opravdu vzrušení. Hodně lidí potřebuje jezdit pozdě v noci do práce či z práce domů, například lékaři, zdravotní sestry, vrátní, hlídači. Také to bude ohromná pomoc a oživení noční ekonomiky. Myslím tím divadla, hudební představení, restaurace. Mám opravdu radost a jsem hrdý, že tady konečně máme Night Tube,“ prohlásil londýnský starosta Sadiq Khan.

On sám přitom hodlá cestovat z Brixtonu první noční soupravou na lince Victoria. Radnice uvedla, že na bezpečnost cestujících v noci bude v podzemce dohlížet zhruba 100 policistů.


Čtěte také:

Londýn udělá ze slavné Oxford Street pěší zónu, chce čistší vzduch

Reportáž z Británie: vyplavený Londýn jasně odmítá brexit

Negativní kampaň neuspěla. Londýn bude mít prvního muslimského starostu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web