Lounský Legios získal v Německu kontrakt na dodávku stovky vagonů

Lounská vagónka Legios dodá do Německa stovku železničních vozů za více než deset milionů eur, tedy přes 270 milionů korun. Kontrakt uzavřela s německým dopravcem Havelländische Eisenbahn Aktiengesellschaft (HVLE). Výsypné vozy poputují do sousední země ještě do konce letošního roku.

 Již dva velké kontrakty získala v Turecku na své vagony Legios
7.7.2014 13:14   |  

Podle zástupce firmy Michala Donatha Legios v souvislosti s novou zakázkou rozšíří pracovní tým o dalších 150 pracovníků vesměs s vyšší odbornou kvalifikací.

Německá společnost HVLE se specializuje na železniční nákladní dopravu v Německu, Česku a Polsku. Legios podobné kontrakty na dodávky kolejových vozidel uzavřel v letošním i minulém roce také ve Francii a Turecku. V roce 2013 překročila jejich celková hodnota částku 80 milionů eur.

Zakázky za 400 milionů korun získala vagónka také v Německu a Itálii. Stovku plošinových kloubových vagonů dodala pro společnost GTS a 38 cisteren na přepravu kyseliny sírové vyrobila pro německou firmu On Rail.

Mezi klíčové aktivity společnosti patří výroba lokomotiv a železničních vozů, dále opravárenství, modernizace a remotorizace železničních vozů všech značek, včetně renovace historických vozů.


Čtěte více:

Legios koupil železniční opravny v Nymburku

Lounský Legios dodá do Francie vagony za přibližně miliardu korun

Deutsche Bahn: LEGIOS to má zase za „Q1“


Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Vznik železničního regulátora se přibližuje, schválil ho senát

Na rovný přístup státu při přidělování kapacity jednotlivým dopravcům na přeplněných železničních tratí bude dohlížet nový Úřad pro přístup k dopravní infrastruktuře, jehož vznik… více

Mobilní web