Mall.cz v Jirnech u Prahy zřídí nové distribuční centrum

Český internetový obchod Mall.cz bude mít v Jirnech u Prahy u dálnice D11 nové distribuční centrum s rozlohou 31 tisíc metrů čtverečních. Centrum pro Mall.cz postaví developer Prologis. Informovaly o tom Prologis a realitní poradenská společnost DTZ, která pro internetového obchodníka vhodné prostory hledala zhruba rok. Výši investice firmy neuvedly.

 Mall.cz, ilustrační foto
5.11.2014 16:17   |  

Mall.cz by se měl do nového centra přestěhovat v létě příštího roku, kdy zároveň opustí distribuční sklady v Jirnech a Horních Počernicích. Součástí areálu bude kancelářské zázemí o rozloze tři tisíce metrů čtverečních. Mall.cz navíc bude mít v místě možnost expanze o dalších 20 tisíc metrů čtverečních distribučních prostor.

Jde o jednu z největších letos uzavřených transakcí na novou výstavbu. Pro Prologis je to v poslední době druhá podobně velká smlouva. Na konci září společnost oznámila, že zahájí stavbu budovy o celkové rozloze 31190 metrů čtverečních pro společnost Červa ve svém nedávno koupeném parku Prologis Park Prague-Airport. Ve stejném parku navíc spekulativně staví další budovu s rozlohou 30 tisíc metrů čtverečních.

Prologis v Česku a na Slovensku vlastní a spravuje portfolio o rozloze více než 1,2 milionů metrů čtverečních logistických a distribučních prostor. Mall.cz patří k největším internetovým prodejcům v Česku. Vlastní ho společnost Netretail Holding BV, která patří do celosvětové skupiny Naspers.


Čtěte také:

Prologis koupil ve střední Evropě sklady za miliardu

Alza a Mall shánějí v okolí Prahy obří sklady

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web