Na jihu se otevírá část koridoru. Vlakům umožní rychlost až 160 km/h

Správa železniční dopravní cesty o dnešní půlnoci otevře pětikilometrový úsek čtvrtého koridoru z Veselí nad Lužnicí k Horusicím. Stavba za 1,3 miliardy korun vede koleje ve zcela nové stopě, vlaky zde budou moci využít rychlost až 160 kilometrů v hodině.

ilustrační foto
25.5.2015 19:42   |  

V rámci projektu SŽDC zrekonstruovala nádraží ve Veselí nad Lužnicí, kde mimo jiné vznikla nová nástupiště. „Je to další z milníků budování čtvrtého koridoru,“ uvedl mluvčí železničářů Jakub Ptačinský.

Otevření dalších nových úseků bude následovat v příštích týdnech. Začátkem června se má otevřít nová zdvojená kolej mezi Veselím a Soběslaví, na konci letních prázdnin pak správa železnic pustí vlaky na novou trať z Tábora na sever do Sudoměřic, jejíž součástí je i zcela nový tunel. Na úseku z Veselí nad Lužnicí k Horusicím vzniklo mimo jiné osm železničních mostů a pět silničích. S těmi souvisejí nutné přeložky silnic druhé a třetí třídy.

Přečtěte si: Železničáři chystají pro Prahu nový most

Čtvrtý koridor je při sečtení všech projektů největší železniční stavbou v republice. Po jeho dokončení by se měla cesta z Prahy do Českých Budějovic zkrátit na hodinu a půl, což je o hodinu méně než dnes. Zatím zde ale cestující trápí řada výluk. Ta nejdelší, mezi Budějovicemi a Táborem, zítřkem končí.

Jan Šindelář Autor: Jan Šindelář redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí

Do Česka vjel další konvoj armády USA, míří na cvičení do Pobaltí aktualizováno

Hraničním přechodem Rozvadov na Tachovsku projelo dnes po 11:00 prvních 35 vozidel americké vojenské techniky z armádního konvoje, který míří na cvičení Saber Strike do Pobaltí.… více

Komerční prezentace
Mobilní web