Na letišti začíná zima. Přinese jedenáct nových destinací | E15.cz

Na letišti začíná zima. Přinese jedenáct nových destinací

Jan Šindelář

Na ruzyňském letišti začne v neděli 30. října platit zimní letový řád. V porovnání s loňskou zimou obsahuje jedenáct nových destinací, například v Tunisu, Polsku, Rusku nebo Norsku. Novinkou je i zimní provoz obřího Airbusu A380 společnosti Emirates.

Firma z Perského zálivu se rozhodla letoun s kapacitou 519 cestujících na linku do Prahy nasazovat i v zimě. Za novinku zimy lze považovat i dvě dálkové linky do čínských měst Šanghaje a Čcheng-tu, jejichž provoz zahájily společnosti China Eastern a Sichuan Airlines už v průběhu letního letového řádu. „Ve stejné frekvenci budou pokračovat i v zimním období,“ uvedl předseda představenstva Českého Aeroholdingu Václav Řehoř.

V minulém zimním letovém řádu nebyly ani linky Tunis Air do Tunisu a Sprint Air do polské Radomi. Snaží se i České aerolinie, které budou v zimě nově provozovat lety do Birminghamu, Kazaně, Ufy, Oděsy a Záhřebu. Z letního řádu budou pokračovat linky společnosti Volotea do Marseille a Toulouse. Letecká společnost Norwegian zase zahájí pravidelné lety do norského Stavangeru.

Pražské letiště od začátku roku odbavilo skoro deset milionů cestujících

Během zimní sezóny plánuje na Letišti Václava Havla Praha operovat 58 leteckých společností, z toho 53 na linkách pro cestující a pět cargo dopravců. Nový letový řád bude obsahovat pravidelná spojení do 105 míst ve 39 zemích světa. V končícím letním letovém řádu bylo rekordních 145 destinací.

Největší počet nabízených letů v zimní sezóně bude do Moskvy s 58 spoji týdně. Na druhém místě je pařížské letiště Charles de Gaulle (53 spojů týdně), následují Amsterdam (50x týdně), Varšava (41x týdně) a Frankfurt (40x týdně).

Pokud jde o zimní dovolené, bude se z Prahy nejčastěji létat do Dubaje a do egyptských měst Hurghada a Marsa Allam. Vedle tradičních letovisek zamíří letadla i na Kubu, Kapverdské ostrovy nebo do Mombasy v Keni.

Zimní letový řád bude platit do 25. března.

 

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!