Německý přepravce FlixBus kupuje svého hlavního konkurenta | E15.cz

Německý přepravce FlixBus kupuje svého hlavního konkurenta

Německý přepravce FlixBus kupuje svého hlavního konkurenta
FlixBus
• 
ZDROJ: Flixbus

mit

Lídr v německé dálkové přepravě, společnost FlixBus, se dál snaží zvýšit svůj podíl na trhu. Společnost proto kupuje firmu Postbus, svého největšího konkurenta. Již v červnu přitom FlixBus odkoupil evropskou část autobusového dopravce Megabus.

Ani jedna společnost nechtěla akvizici komentovat, její hodnota tak není známá. Očekává se však, že rozšíření společnosti zvýší FlixBusu roční zisk o patnáct až dvacet milionů euro. Rovněž se dopravci otevřou nové možnosti a cílové skupiny. Zatímco FlixBus díky internetové distribuci jízdenek oslovil spíše mladší cestující, Postbus využívají především starší generace.

Akvizice společnosti může firmě pomoci také v logistickém odvětví, kam plánuje vstoupit. FlixBus chce přepravovat poštovní zásilky v zavazadlových prostorech svých autobusů na pravidelných linkách.

FlixBus spouští nové linky, z Česka bude jezdit do Eindhovenu, Katovic a Krakova

Nyní se obě společnosti budou snažit synchronizovat své jízdní řády tak, aby se linky nekryly a nepřebíraly si pasažéry. Jednou z takových je například trasa mezi Mnichovem a Berlínem, kde dojde ke snížení počtů spojů tak, aby došlo k jejich maximálnímu vytížení. Volné kapacity bude chtít společnost využít k vytvoření nových linek, zajíždět chce především do odlehlejších regionů a menších měst.

Autor: mit
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!