Nová ředitelka DPP chce prověřit sporné smlouvy | E15.cz

Nová ředitelka DPP chce prověřit sporné smlouvy

Nová ředitelka DPP chce prověřit sporné smlouvy
Dopravní podnik hl.m. Prahy
• 

ČTK

Nová ředitelka Magdalena Češková, která byla v pondělí dočasně pověřena řízením pražského dopravního podniku, chce prověřit sporné smlouvy a udělat v podniku potřebné audity.

Média v posledních týdnech upozornila na několik sporných zakázek, prostřednictvím kterých zřejmě mohly být z podniku vyváděny peníze.

„Především chci dosáhnout toho, aby byly provedeny všechny potřebné audity, na jejichž rozsahu a přesném zadání se domlouváme s vedením hlavního města Prahy,“ uvedla Češková. „Nyní je potřeba zajistit realizaci nezbytných výběrových řízení, prověřit sporné smlouvy a vypsat nové veřejné zakázky podle nových transparentních pravidel, která představíme v nejbližší době. To se týká například i dodavatele papírových jízdenek,“ konstatovala nová ředitelka.

Dopravní podnik koupil deset televizorů za dva miliony

Češková působí na ekonomickém oddělení Dopravního podniku hlavního města Prahy (DPP) od roku 2010. Po odchodu generálního ředitele Martina Dvořáka byla loni v prosinci zvolena předsedkyní představenstva podniku a pověřena řízením ekonomického úseku.

Češková na ředitelském postu nahradila Jaroslava Stůje, který podnik řídil po Dvořákově rezignaci. Stůj byl v pondělí odvolán, důvodem byla podle pražského magistrátu neutěšená situace v dopravním podniku. Češková bude řízením podniku pověřena do té doby, než Praha vybere definitivního šéfa dopravního podniku.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!