Novinka na kolejích: jídelní vozy ČD zavádí biopotraviny

Jídelní vozy Českých drah se rozhodly bojovat proti své nevalné pověsti rozšířením nabídky o sezonní suroviny a biopotraviny. Vůbec prvním pokrmem uvařeným výhradně ze surovin od certifikovaných českých farem, který se objeví ve vlaku ČD, bude vepřová pečeně na víně s dýní Hokaido a šťouchanými bramborami za 129 korun.

 Jídelní vůz Českých drah
2.10.2012 13:43   |  

„Zařazení tohoto druhu pokrmu na jídelní lístek jsme plánovali již delší dobu a reagujeme tím na rostoucí poptávku po bioproduktech. Další rozšíření nabídky s označením bio bude záviset na skutečném zájmu našich zákazníků,“ vysvětlil Bohumír Bárta, šéf provozovatele drážního gastroservisu, společnosti JLV.

Podle Bárty si firma musela speciálně kvůli této novince nechat certifikovat svojí centrální výrobu pro zpracování a vaření biopokrmů.

Podzimní železniční nabídku nově zpestří také kuřecí prsíčko plněné restovanou slaninou a madelandem s opékanými bramborami za 189 korun, tvarohové taštičky zalité omáčkou z lesního ovoce (45 Kč) nebo zelná přesnídávková polévka s klobásou (49 Kč). Uvedené ceny platí pro území České republiky.


Čtěte také:

Biopotraviny a ekologické zemědělství čeká revoluce

Dráhy za 900 milionů zmodernizují jídelní vozy


České dráhy spolu s JLV touto sezonní nabídkou pokračují v konceptu Nová gastronomie, který podle Bárty přináší na každé roční období nějakou novinku.

Společnost JLV v současnosti poskytuje gastronomický servis v restauračních vozech a bistrovozech ve 23 spojích v České republice a na mezinárodních linkách například do Hamburku, Berlína, Mnichova, Vídně, Budapešti a Varšavy. Jen ve vlacích SC Pendolino navštíví klimatizované bistro Blue Bar přes 10 tisíc hostů měsíčně.

Autor: David Vagaday

Komentáře

Čtěte také

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Nord Stream II připraví Slováky o miliardy z tranzitních poplatků

Slovensko vyčíslilo, že přijde o 700 milionů eur ročně (téměř 19 miliard korun) z poplatků za tranzit ruského plynu, pokud namísto přes Ukrajinu budou Němci a Rusové přepravovat… více

Komerční prezentace
Mobilní web