O největší řecký přístav Pireus má zájem pouze čínská firma Cosco

Nabídku na převzetí většinového podílu v aténském přístavu Pireus předložila pouze čínská společnost Cosco Group. Řecký privatizační fond dodal, že čínskou firmu požádá o předložení vyšší nabídky, kterou jeho vedení posoudí příští týden. Nynější hodnotu nabídky fond nesdělil. Pireus je největším přístavem v Řecku.

Čínský premiér Li Kche-čchiang ukazuje na mapě řecký přístav Pireus
12.1.2016 18:26   |  

Atény chtějí v přístavu prodat až 67procentní podíl v rámci širší privatizace státního majetku, která je jednou z klíčových podmínek záchranného programu pro silně zadlužené Řecko. Čínská společnost Cosco již vlastní licenci na provoz dvou ze tří kontejnerových terminálů v přístavu Pireus, upozornila agentura AP.

Řecko hodlá v přístavu nejprve prodat 51procentní podíl, který by podle agentury Reuters mohl vzhledem k současné tržní hodnotě podniku vynést zhruba 179 milionů dolarů (4,5 miliardy korun). Po dokončení povinných investic v objemu kolem 300 milionů eur (zhruba osm miliard korun) pak bude mít kupec možnost získat v přístavu dalších 16 procent.


Čtěte také:

Prodáme Pireus. Řecko nabízí největší přístav výměnou za ústupky

Čína chce z aténského přístavu Pireus konkurenta Hamburku nebo Rotterdamu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Olympijský výbor Rusko z Ria nevyloučil, rozhodovat budou svazy

Mezinárodní olympijský výbor Rusko z her v Riu de Janeiro kvůli rozsáhlé dopingové aféře nevyloučil. Rozhodnutí o účasti ruských sportovců na olympiádě ponechá na federacích… více

Mobilní web