O největší řecký přístav Pireus má zájem pouze čínská firma Cosco

Nabídku na převzetí většinového podílu v aténském přístavu Pireus předložila pouze čínská společnost Cosco Group. Řecký privatizační fond dodal, že čínskou firmu požádá o předložení vyšší nabídky, kterou jeho vedení posoudí příští týden. Nynější hodnotu nabídky fond nesdělil. Pireus je největším přístavem v Řecku.

Čínský premiér Li Kche-čchiang ukazuje na mapě řecký přístav Pireus
12.1.2016 18:26   |  

Atény chtějí v přístavu prodat až 67procentní podíl v rámci širší privatizace státního majetku, která je jednou z klíčových podmínek záchranného programu pro silně zadlužené Řecko. Čínská společnost Cosco již vlastní licenci na provoz dvou ze tří kontejnerových terminálů v přístavu Pireus, upozornila agentura AP.

Řecko hodlá v přístavu nejprve prodat 51procentní podíl, který by podle agentury Reuters mohl vzhledem k současné tržní hodnotě podniku vynést zhruba 179 milionů dolarů (4,5 miliardy korun). Po dokončení povinných investic v objemu kolem 300 milionů eur (zhruba osm miliard korun) pak bude mít kupec možnost získat v přístavu dalších 16 procent.


Čtěte také:

Prodáme Pireus. Řecko nabízí největší přístav výměnou za ústupky

Čína chce z aténského přístavu Pireus konkurenta Hamburku nebo Rotterdamu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Kolik dnes vlastně stojí známá česká auta? Budete se divit

Daruji za odvoz? Ale jděte, tahle auta se dnes prodávají dokonce dráž než jejich moderní nástupci. Třeba taková „tisícovka“ mění majitele klidně za čtvrt milionu. A zdaleka není… více

Mobilní web