Oprava úseku dálnice D1 už přes měsíc stojí | E15.cz

Oprava úseku dálnice D1 už přes měsíc stojí

Oprava úseku dálnice D1 už přes měsíc stojí
Modernizace dálnice D1
• 
ZDROJ: čtk

Jan Šindelář

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) při rekonstrukci dálnice D1 čelí novému problému. Po zahájení prací se ukázalo, že podklad pod krajnicí nemá na některých místech projektovanou nosnost.

Šéf ŘSD David Čermák musel proto s firmami dojednat náhradní řešení, což ale může stát peníze navíc. „Do dalších etap chci mít jednoznačně lepší diagnostiku a geologii,“ uvedl Čermák. Největším oříškem je pro něj úsek Lhotka–Velká Bíteš, kde firma OHL ŽS proti vůli ŘSD práce zcela zastavila a žádá po státu miliony.

Práce stojí déle než měsíc a dělníci se na stavbu vrátí přinejlepším tento týden. „Práce byly podle nás zastaveny zbytečně a neoprávněně,“ uvedl Čermák. Za postupem stavební firmy vidí její cenovou politiku. „Je to bezesporu tažené tím, že šli s cenou na nulu,“ doplnil Čermák. Požadovaná suma činí zatím pět milionů korun. Dobu rekonstrukce by komplikace neměly zásadně ovlivnit, všechny opravované úseky by měly být hotovy nejpozději příští rok v říjnu. Zároveň chce ŘSD příští rok vypsat tendry na rekonstrukce dalších tří úseků. Nebudou-li termíny dodrženy, státní investor chce vymáhat penále.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!