Otevírání okruhu bude skromné

17.9.2010 8:00   |  

Otevírání nejvýznamnější dálniční stavby v České republice za poslední léta – jihozápadní části obchvatu Prahy –, který od pondělí spojí brněnskou dálnici D1 s plzeňskou D5, bude skromnější, než si původně všichni zúčastnění – Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) a dodavatelské firmy – představovali.

„Ministr dopravy dal najevo, že propagaci okruhu považuje za zbytečnou. Proto se firmy, jež dostávají zakázky od ministerstva a jím řízených organizací, jako jsou Státní fond dopravní infrastruktury nebo ŘSD, nechtějí do žádných větších akcí pouštět,“ řekl deníku E15 manažer jedné ze společností zainteresovaných na okruhu. Podobně, ale striktně mimo záznam hovořili i šéfové dalších stavebních podniků, které deník E15 oslovil. V časech, kdy po nich ministr dopravy a jím nově jmenovaný šéf ŘSD Jiří Švorc chtějí, aby šetřili, nechtějí utrácet za reklamu nebo recepce pro své obchodní partnery. „Ministr dal najevo, že propagaci okruhu považuje za reklamu pro pražskou ODS. Bylo by z naší strany velmi neprozíravé, kdybychom nyní inzerovali výhody, které z okruhu pro Pražany a ostatní obyvatele České republiky plynou,“ vysvětlil manažer jedné z ministerstvem ovládaných organizací.

Pondělního slavnostního střihání pásky u portálu nového tunelu Lochkov, jež organizuje Ředitelství silnic a dálnic, se zúčastní prezident Václav Klaus, ministr dopravy Vít Bárta (VV), reprezentanti pražské radnice a šéfové firem, které se na stavbě podílely. „Pozvánku dostali všichni členové zastupitelstva hlavního města, kdo z nich dorazí, zatím nevíme,“ řekla deníku E15 mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martina Vápeníková. „O zastoupení hlavního města Prahy na této akci zatím nebylo rozhodnuto,“ sdělil mluvčí pražské radnice Jiří Wolf.

Den otevřených dveří

Zítra, v sobotu 18. září, bude část stavby otevřena pro veřejnost. Během dne otevřených dveří se lidé budou moci po okruhu svézt na kolečkových bruslích. Celý 23 kilometrů dlouhý úsek okruhu se pro motoristy otevře v průběhu pondělního odpoledne.

Autor: Tomáš Skřivánek

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web